چه خبر از زرندیه؟
درچ مطالب فرهنگی--اجتماعی-- خبری--هنری-در مورد زرندیه ومامونیه 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
 
 
 
وسعت دیده ما
 
ما نه آنیم که در بازی تکراری این چرخ و فلک ،
  هرکه از دیده ی مارفت ، ز خاطر ببریم ! 
 یا که چون فصل خزان آمد و گل رفت بخواب ،
دل به سوی دگری داده ، از آنجا بپریم ،
وسعت دیده ی ما ، خاک قدم های شماست !
خاک زیر قدمت را به دو دنیا ندهیم

 


موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ چهارشنبه بیست و ششم بهمن 1390 ] [ 13:57 ] [ ebrahim ]

 

 

شرکت فن آوری نوین نیرو واقع در تهران برای تکمیل کادر دفتر مرکزی واقع در تهران و کارخانه ساخت خود واقع در شهرک صنعتی مامونیه برای جذب تعدادی مهندس عمران آگهی داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این شرکت در ردیف‌های شغلی زیر نیرو می‌پذیرد:

1- مدیر پروژه سازه فلزی / رشته‌های تحصیلی: کارشناسی مهندسی عمران – سازه، مسلط به اجرای پروژه‌های EPC سازه فلزی و شرایط قراردادی و فنی، با 10 سال سابقه کار، محل فعالیت: تهران (دفتر مرکزی)

2- کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه / رشته‌های تحصیلی: کارشناسی مهندسی صنایع مسلط به پروژه‌های EPC، MSP، OFFICE، با 5سال سابقه کار، محل فعالیت: تهران (دفتر مرکزی)

3- کارشناس دفتر فنی / رشته تحصیلی: کارشناسی مهندسی عمران آشنا با شرایط عمومی‌پیمان، صورت وضعیت، تعدیل، تاخیر و ادعا، با10سال سابقه کار، محل فعالیت: تهران (دفتر مرکزی)

4- سرپرست طرح و توسعه / رشته تحصیلی: کارشناسی مهندسی عمران آشنا به پروژه‌های سیویل، با 3 سال سابقه کار، محل فعالیت: کارخانه

5- کارشناس کنترل کیفیت / رشته تحصیلی: کارشناسی رشته‌های مرتبط، مسلط به WPS، PQR، PS، ITP، QCplan، با 5 سال سابقه کار، محل فعالیت: کارخانه

ساکنین مامونیه، ساوه، رباط کریم و اسلامشهر برای استخدام در کارخانه در اولویت هستند.

متقاضیان می‌توانند مشخصات و سوابق خود را با ذکر ردیف شغلی در قسمت موضوع به ایمیل Hr@fnn-co.com یا شماره فکس 22368145 ارسال کنند.


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ سه شنبه بیست و یکم مرداد 1393 ] [ 8:40 ] [ ebrahim ]
در قدیم در مامونیه 2 مسجد بود بنامهای مسجد بالا(علی ابن ابیطالب) و مسجد پایین( صاحب الزمان) و چند مسجد کوچک که معمولا بنام واقف ان نام گذاری شده بود .مثل مسجد ملا حسن و مسحد حاج عزت الله و چند مسجد دیگر.

در مسجد صاحب الزمان (عج) که پایگاه پدری ما بود و از قدیم انجا بودیم 3 شب احیا دعای جوشن کبیر توسط افرادی خوانده می شد و ما گوش می کردیم ویاد می گرفتیم الان که ان سفر کرده ها در میان ما نیستند بر خود وظیفه دانستم نام ان بزرگواران را در این جا ببرم . برای شادی روحشان فاتحه ای نثار کنیم.

شبهای احیا دعا خوانان بصورت نیم دایره در نزدیک محراب که محراب مرکز این دایره و روحانی مسجد ( ایت الله سید محمد ابطحی کاشانی--مرحوم ایت الله محمد رضا توسلی محلاتی--ایت الله میرسید محمد یثربی کاشانی )  مرکز ثقل بودند می نشستند و هر کدام از دعا خوانها 5 فراز از دعای جوشن کبیر را می خواند ابتدا میاندار 5 فراز می خواند و افراد دیگر یکی از سمت چپ و یکی از سمت راست 5 فراز می خواندند  و 5 فراز اخر را روحانی مسجد  می خواند و دعا می کرد و بعد از استراحت و پذیرایی که فقط چای بود مراسم اصلی شبهای احیا انجام می شد.غلط گیر هم معمولا مرحوم حاج محمود فتح الهی بودند.

ان عزیزانی که دعا را می خواندند و الان احتیاج بدعای ما دارند و انشالله ماهم به دعای دیگران نیاز داریم عبارتند از مرحومان  :

حاج سید باقر مرتضوی--حاج حمزه منظور--ملامحمد  تقی سالک--مشهدی خلیل نیک بخش--حاج محمود فتح الهی-- حاج طالب ریاض الحسینی--حاج حبیب الله کاتبی --حاج سید محمد ساجدی --شیخ یحیی کاملی-- حاج ابوالفضل نیک بخش--کربلایی جواد لوایی--حاج یدالله وظیفه دار --حاج اصغراقا اقبالیون--حاج محمد اقا فتح الهی 

و یادی هم کنیم از فردی که بلندگو را جابجا می کرد مثل مرحومان حاج سید ابوالفضل زواره ای--حاج عباس کاوسی--کربلایی سیف الله نیک بخش --حاج کرم علامتی 

همچنین خادم مسجد مشهدی مصیب (موسی) علامتی و بانی مسجد مرحوم حسین امیری 

در پایان اگر عزیزی از قلم افتاده تذکر دهید نامش حتما ثبت شود تا بیادگار بماند و و جرو نیکان زرندیه قرار گیرد.

ای کاش از همه این عزیزان عکسی داشتم و در این صفحه قرار می دادم .

 تصاویر زیر چند تن از این مرحومان هستند :

1--         

         حاج طالب ریاض الحسینی                              حاج محمود فتح الهی 

2--  

        حاج حمزه منظور 

3--  

        حاج سید ابوالفضل زواره ای 

4--

    ایت الله محمد رضا توسلی محلاتی

-   

5--ایت الله سید محمد ابطحی کاشانی

6--

    ایت الله میر سید محمد یثربی


چند عکس استفاده شده از سایتhttp://sarshenasan-mamniye.blogfa.com می باشد

 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، مناسبتی، پژوهشی، در خواست
[ شنبه چهارم مرداد 1393 ] [ 11:19 ] [ ebrahim ]
                                                   بسته های حمایتی

                                                  بمناسبت شبهای قدر 

                                            صدقه

مجمع خیرین دارالحسن(ع) در نظر دارد بسته حمایتی روغن -برنج- گوشت مرغ وگوشت گوسفند

و.. را میان مستمندان  به طور  محرمانه ترین شکل ممکن توزیع نماید لذا از تمام

خیرین که خواهان مشارکت در این کار خداپسندانه هستند یا عزیزانی گه  از اوضاع مستمندی با خبرند به دارالحسن مامونیه با مدیریت سید جلیل القدر حجت الاسلام سید رضا کمالی مراجعه نمایند  ویا با تلفن زیر  تماس حاصل نمایند.

خداوند به همه خیرین عمر باعزت و سلامتی جسمانی و به مال انها برکت عنایت فرماتید . 

شماره تماس:45223141086

 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ شنبه بیست و یکم تیر 1393 ] [ 9:33 ] [ ebrahim ]
 همت بلند دار که مردان روزگار //// از همت بلند به جایی رسیده اند       مرکز نیکو کاری دارالحسن مامونیه زرندیه تصمیم جدی به تاسیس درمانگاه   خیریه گرفته است.

ما این کار مافوق فرهنگی --اجتماعی-- علمی--مردمی را برای زرندیه از نان شب هم واجب تر و بفرمایش  یکی از ایات عظام از نمار مستحبی هم  واجب تر می دانیم و دست بانی این کار حضرت حجت الاسلام حاج سید رضا کمالی یکی از چهره های خوشنام و ریشه دار مامونیه را می بوسیم و از تمام زرندیهای مقیم داخل و خارج  استدعا داریم دست این سید را بگیریم و نام پدرانمان را در این کار خیر زنده نگهداریم و با مشارکت در این کار دعای    همیشگی مردم زرندیه را برای خود بیمه کنیم .   

  


به اطلاع همشهریان عزیز می رساند

مرکز نیکوکاری دارالحسن علیه السلام تصمیم به

 تأسیس یک درمانگاه خیریه تخصصی

برای شهرمان  گرفته است

که نیاز به همیاری و همفکری و کمک

شما همشهریان عزیز دارد

امری خداپسندانه و سرمایه گذاری

بزرگ برای آخرتمان بیایید

این مرکز که قصد خدمت به محرومان را دارد یاری فرمایید.

تلفن تماس 45223141-086

http://www.yasenabavi.com/images/40.jpg

(( جهت برکت و گسترش این امرخداپسندانه،

در فضای مجازی و حقیقی باز نشر بفرمایید))
موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، تبریک و تشکر، در خواست
[ یکشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1393 ] [ 0:32 ] [ ebrahim ]

در یکی از وبلاگهای زرندیه  http://shasiabak.blogfa.com/  که کار ورزشی و تیم داری می کند مطلبی درج شده است که زبان به گلایه گشوده است و از نبود امکانات برای تیمی که بچه های خوبی را دور هم جمع کرده است و عنوانهایی را هم کسب کرده زبان به اعتراض باز نموده است و از مردم و مسولین کمک خواسته است که نگذارند این تیم فوتبال از هم بپاشد .

ما نه مربی را می شناسیم و نه بازیکنان را دیده ایم ولی به انها حق می دهیم که کار فرهنگی و ورزشی کردن امکانات می خواهد ولی قبل از همه چیز اراده قوی می خواهد که این بچه ها اثبات کرده اند دارند و به انها خسته نباشید می گوییم .

واز مسولین و افراد دست به خیر استدعا داریم دست این عزیزان را بگیرند و نگذارند خدای نکرده زمین گیر شوند و از همه مهمتر اعتماد خود را از دست بدهند بیایید اگر می توانیم درد این گرامیان را تسکین دهیم و به انها کمک کنیم .

و از مربی و بازیکنان این تیم هم می خواهیم با حداقل امکانات ادامه دادن هنر افراد کم نظیر است و الا با بودجه و امکانات به جایی رسیدن خیلی لطفی ندارد!!!!!

 سربلندی شما ارزوی دیرینه ما است.


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، ورزشی، در خواست
[ چهارشنبه هفدهم اردیبهشت 1393 ] [ 21:3 ] [ ebrahim ]
                                     در خواست خداپسندانه 

          حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید رضا کمالی

 از اعماق وجود از خیرین ایرانی در همه نقاط جهان برای تاسیس یک کلینیک تخصصی در زرندیه 

سلام علیکم:شهرستان زرندیه باتوجه به نزدیک بودن به تهران از حیث امکانات درمانی بسیار ضعیف می باشد که توجه خاص مدیران مربوطه را میطلبد تاسیس یک کیلینیک تخصصی خیریه برای شهر خودم یکی از ارزوهای این حقیر می باشد لکن بنده تمکن مالی این کار بزرگ را ندارم از همینجا از همه دوستانی که این پیام را می بینند و دلشان برای زرند می تپد و می توانند بنده حقیر را در این امر مهم یاری کنند خاضعانه تقاضا دارم پیش قدم شوند تا بتوانیم یک کار ماندگار بزرگ برای شهرمان انجام دهیم ساخت مسجد و حسینیه و مصلی کاریست پسندیده اما ایا در این زمان که رفتن یک نفر به تهران برای معاینه شدن توسط یک متخصص هزینه بسیار بالایی را دارد و کمتر کسی از عهده ان بر می اید لازم است؟ ایا با بودن این مساجد بزرگ ساخت مصلا با هزینه های بسیار سنگین نیاز اولای شهر است در حالی که بیمارستان شهدای اسیابک یک دستگاه سی تی اسکن ندارد .بنده به بزرگان شهر هم عرض کرده ام که قاعده ی عقلایی اهم و مهم را رعایت کنند نمی خواهم خاطر گرامیتان را مکدر کنم لکن اینها حقایق تلخیست که نمی شود ان را کتمان کرد بیشتر روی سخن این حقیر با افراد متمکن شهرمان است که در روز قیامت مورد سوال حضرت حق قرار خواهند گرفت البته بعضی از دوستانم واقعا در کار خیر همیشه پیش قدمند و بنده ممنون انها هستم لکن این کافی نیست و یک عزم جمعی را می طلبد از اینکه وقتتان را صرف خواندن این درد دل کردید سپاسگزارم.

نقل از ::::http://darolhasan.blogfa.com/


ما بسهم خود از این اقدام ایشان تشکر و سپاسگزاری می نماییم و دست همه خیرین در این کار را می بوسیم و استدعا داریم زرندیهایی که در ایران یا خارج از کشور هستند به در خواست ایشان پاسخ مثبت دهند تا نام بزرگ انها تا ابد بر قلبهای ما جاری و ساری باشد.

خدا پدر حاج سید رضا مرحوم حاج سید جعفر کمالی را رحمت بفرماید. موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، تبریک و تشکر، در خواست
[ سه شنبه دوم اردیبهشت 1393 ] [ 16:48 ] [ ebrahim ]

شاید بذهن دوستان برسد که این پست در اینجا برای چیست؟؟

این پست بدر خواست یک همشهری که نه من او را دیده ام و نه بنده را دیده است گذاشته شده است .

همشهری من از شهر علی اباد کتول چند بار برای ما نظر داد که من زرندی هستم و دلم می خواهد تصاویری از شهر پدر بزرگم (مرحوم حاج ابوالقاسم موصولی ) را در پایگاه شما ببینم ! . ما هم بنا بر وظیفه اگر کاری از دستمان بر می اید باید ان را انجام دهیم .در حد توان خود انجام وظیفه کردیم .تا چه قبول افتد و چه در نظر اید....

و اما زهرا خانم محمدی هر کجا هستی خداوند پشت وپناهت باشد .

سالهای قبل در علی اباد کتول یکی از مامونیه ایهای قدیمی بنام مرحوم حاج علی خان شاکر زندگی می کرده است . در انجا  خانه و کاشانه داشته است و ما بچه بودیم به پدر ما هم خیلی اصرار می کرد که ما را هم با خودش به انجا ببرد ولی تقدیر چنین بود که ما در مامونیه بمانیم و ایشان هم در انجا باشد حتما مردم علی اباد ایشان را می شناسند.خداوند ایشان را رحمت کند و ایشان در  مامونیه زادگاه پدریش دفن شده است.

واینهم همان نظرات!!!!

شنبه 30 فروردین1393 ساعت: 10:47 توسط:زهرامحمدی
باسلام بر استاد بزرگوار جناب آقای نیک بخش.ممنون از الطاف بی دریغتان.من مدتی است که به زرند نیومدم بخاطر همین خواستار نما کنونی شهرستان شدم .درضمن جا دارد روز ولادت دخت نبی اکرم فاطمه (س)را به تمامی مادران دنیا تبریک عرض کنم وبرای مادر خود از خداوند منان طلب آمرزش را خواستارم .

پنجشنبه 28 فروردین1393 ساعت: 17:6 توسط:زهرامحمدی
سلام ممنون ازلطفتان.من چندبار ازآقای ............ درخواست تصاویر کنونی شهرستان زرندیه را کردم ولی متاسفانه عملی نشد لطفا اگر امکانش هست دروبلاگتون ازنما جدید مامونیه تصاویری به نمایش بگذارید.

چهارشنبه 27 فروردین1393 ساعت: 8:12 توسط:زهرامحمدی
سلام .منم گرگان زندگی می کنم ولی بچه زرندیه ام وهر روز دارم وبلاگ شما را تماشا میکنم عالیه.نوه حاج ابولقاسم موصولی
شنبه 30 فروردین1393 ساعت: 10:50 توسط:زهرامحمدی
سلام منم سعی میکنم از آبشارعلی آباد کتول و طبیعت بی نظیر گرگان تصاویری تهیه کنم وبرایتان به نمایش بگذارم.
شنبه 30 فروردین1393 ساعت: 10:47 توسط:زهرامحمدی
باسلام بر استاد بزرگوار جناب آقای نیک بخش.ممنون از الطاف بی دریغتان.من مدتی است که به زرند نیومدم بخاطر همین خواستار نما کنونی شهرستان شدم .درضمن جا دارد روز ولادت دخت نبی اکرم فاطمه (س)را به تمامی مادران دنیا تبریک عرض کنم وبرای مادر خود از خداوند منان طلب آمرزش را خواستارم .

   موضوعات مرتبط: تصویر، شعرو ادب و طنز، در خواست
ادامه مطلب
[ شنبه سی ام فروردین 1393 ] [ 17:55 ] [ ebrahim ]
                     

           محمدکردی فرماندار زرندیه شد 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، براساس برنامه ریزی انجام شده از سوی استانداری مرکزی، محمد کردی بعنوان فرماندار زرندیه منصوب و مراسم تودیع و معارفه فرماندار سابق و جدید این شهرستان روز شنبه هفته آینده از ساعت 9صبح در شهرستان زرندیه برگزار می شود.

محمد کردی از فرمانداران جدید استان مرکزی است که اصالت استان لرستان، متولد شهرستان بروجرد که سالها سابقه حضور در استان مرکزی را دارد.

وی دارای سابقه بخشداری بخش های شهرستان های شازند و کمیجان بوده که مدتی نیز بعنوان معاون فرماندار در فرمانداری شهرستان خمین مشغول به فعالیت بوده است.

کردی در استانداری مرکزی نیز مسئولیت مدیرکلی دفتر فناوری اطلاعات را برعهده داشته و پس از آن چندسالی مئول دفتر فناوری اطلاعات در شهرداری کرج بوده است.

مطابق برنامه ریزی انجام شده، مراسم تودیع و معارفه فرماندار سابق و جدید شهرستان زرندیه روز شنبه از ساعت 9صبح با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری زرندیه برگزار می شود.

نقل از:http://khabarfarsi.com/ext/8830872 

ما ضمن خیر مقدم برای اقای محمد کردی فرماندار محترم شهرستان زرندیه ارزوی موفقیت و سلامتی داریم .

و از ایشان در خواست داریم که خدمت بمردم خوب زرندیه را برای خود یک موهبت بداند و با تعامل با همه قشرها بخصوص جوانان و دانشگاهیان و فرهیختگان سطح فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و ورزشی زرندیه ارتقا پیدا کند .

زرندیه از نظر وسعت در استان مقام سوم را دارد و از نظر جمعیت در جایگاه پنجم استان است و مردم ان همواره نه تنها باری بر دوش دولتها نبوده اند بلکه بسهم خود تلاش کرده و می کنند بار از دوش دولتیان بر دارند بخصوص دولت تدبیر و امید به سکانداری دکتر حسن روحانی را همیشه حمایت کرده و خواهند کرد.

 در پایان از زحمات اقای دکتر هدایتی فرماندار سابق زرندیه در این چند سال تقدیر بعمل می اوریم و برای ایشان سلامتی و موفقیت ار ایزد منان در خواست داریم .  موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ جمعه بیست و دوم فروردین 1393 ] [ 20:51 ] [ ebrahim ]
            کسب رتبه اول وبلاگ نویسی توسط وبلاگ نویسان                                                    شهرستان زرندیه              

با تلاش و همت عده ای از دوستان وبلاگ نویس یک افتخار دیگر در فضای مجازی قسمت مردم زرندیه گردید .

زرندیه با کسب 517 امتیاز نسبت به همه شهرهای استان مرکزی پیشی گرفت و توانست رتبه اول استان را بدست بیاورد .

باز هم به همه دوستان و انجمن وبلاگ نویسان زرندیه تبریک می گوییم و از زحمات همه انها تشکر می نماییم.

 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست، علمی
[ شنبه نهم فروردین 1393 ] [ 17:48 ] [ ebrahim ]
             همـــش 1 هفتــه مــونده تا پــایــان ســال ١٣٩٢
همــه ناراحتی هارو بایــد کناربزاریم چــون همگی باید یه شروعِ با انگیزه و پر انرژی داشته باشیم.
من از همیــن جا از اونایی كه ناراحــتشون کردم عــذرخواهی میكنــم...
از خدا -- از خانواده ام--از همسایگانم--از همکارانم--از دانش اموزانم--از همشهریانم در زرندیه-- از فامیلهایم --از وبلاگ نویسان --از وبلاگ نویسان زرندیه --خلاصه از هر کسی که از من دلخور شده در اینجا از ایشان عذر خواهی می کنم......
و برای تكــ تكــ  انها از خداوند رحمان طلبــ سالی پر  از بركت میــكنــم.
و امیدوارم همه ان  عزیــزان به آرزوهــای قشنــگشون در این سال برسنـد.
                        نــوروز ١٣٩٣ پــیشــاپیــش مبــاركــ
705f860d9c51d409a65fb73cbd4e0b21-425

موضوعات مرتبط: مناسبتی، هنری، در خواست
[ شنبه بیست و چهارم اسفند 1392 ] [ 23:5 ] [ ebrahim ]
فوتسال 

درخشش نمایندگان زرندیه در لیگ فوتسال مرکزی

  نمایندگان شهرستان زرندیه با ارائه بازی های خوبی در لیگ فوتسال استان مرکزی، در بین تیم های استانی حاضر در این دوره از مسابقات درخشش خوبی داشتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زرندیه، تیم‌های فوتسال پلی‌پک و مهراد شهرستان زرندیه در مسابقات لیگ برتر مرکزی در بین تیم‌های حاضر استانی به مقام قهرمانی و نایب‌قهرمانی این بازی‌ها دست یافتند.

این دوره مسابقات به طوررفت و برگشتی و بین تیم‌های اراک، آشتیان، شازند، میلاجرد، خمین و 2 تیم از زرندیه برگزار شد و بازیکنان این تیم ها به مصاف یکدیگر رفتند. 

همچنین تیم مهراد در مسابقات لیگ برتر شهرستان زرندیه که بین 9 تیم برگزار شد با یک بازی پر قدرت و جوانمردانه توانست قهرمان این دوره از مسابقات شود.

تیم‌های ستاره شمال از مأمونیه و کشاورز از خشکرود در لیگ شهرستانی به مقام دوم و سومی دست یافتند و تیم زرندیه با یک برد توانست برحریفان غلبه کرده و با درخشش عالی قهرمانی را از آن خود کند.

رضا نیکنام به عنوان مربی و تمامی کسانی که این تیم را یاری کرده‌اند با ابراز امیدواری ازحمایت مسئولان درراستای حضور در مسابقات کشوری از مسئولان ارائه تسهیلات ورزشی را نیز طلب کردند

ما این افتخار را به همه ورزشکاران و جوانان و هیات فوتبال زرندیه و بازیکنان و مربیان فداکار و خانواده های انها تبریک می گوییم.موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، تبریک و تشکر، ورزشی، در خواست
[ پنجشنبه بیست و دوم اسفند 1392 ] [ 23:37 ] [ ebrahim ]

استان مرکزی ،جلوه های گردشگری وگنجینه های تاریخی

در ایام نوروز دیدن اثاری کهن از استان مرکزی و شهرستان زرندیه را از دست ندهید طبیعت زرندیه با وسعت زیاد مقدم بازدید کنندگان را گرامی می دارد.

شهرستان زرندیه واقع در شمالی ترین منطقه استان مرکزی با وسعت چهار هزار و 163 کیلومتر مربع با آداب و سنن زیبا و طبیعت چشم نواز یکی دیگر از مناطق هدف برای گردشگران نورزی محسوب می شود.

                                 b3hipys0smp3mhh2c2.jpg   3oyyfird5zeuh9yxvfe.jpg
از جاذبه های این شهرستان می توان به کوه قلیچ، سد رودخانه سه رود، حاشیه زیبای رودهای شیرین چای و رازقان، یخچال طبیعی مهدی آباد، منطقه نمونه بین المللی رودشور، منطقه گردشگری پرندینه، روستای ارمنی نشین چناقچی، امامزادگان عبدالمطلب پیگ و محمد باقر و احمد باقر امام زاده سید منصور ابن موسی کاظم (ع)در مامونیه و منطقه حاصلخیز خشکرود و مناطق سرسبز و ییلاقی الویر و ویدر و بند امیر در خرقان   ، مسجد اعظم، تپه سنگ، کاروانسرای شاه عباسی، حمام الویر و تپه گبری الویر اشاره کرد.

از مشاهیر این خطه نیز نام ملا محمد علی الویری، ملا محمد حسین الویری، محمد خرمشاهی، میرزا مهدی موحد، عباسعلی صرافی و ملا ابراهیم معاصر بر صفحه تاریخ درخشان است.

سوغات و صنایع دستی این خطه نیز بیشتر نگارگری و خراطی قالیهای دستبافت، معرق، و آثار فلزی است.

موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، تصویر، مناسبتی، پژوهشی، در خواست، علمی
ادامه مطلب
[ پنجشنبه پانزدهم اسفند 1392 ] [ 13:49 ] [ ebrahim ]

                      e6iclqik600n8x3j717m.jpg

نهم اسفند ماه نهمین سالگرد در گذشت  مادرم مرحومه

سیده عصمت قاری می باشد از بازدید کنندگان گرامی در خواست می کنم برای شادی روح ایشان و همه اموات خودتان فاتحه ای نثار بفرمایید .

خداوند همه مادران در قید حیات شما را طول عمر با عزت و سایه ایشان را بر سر شما مستدام بدارد .موضوعات مرتبط: مناسبتی، در خواست
[ سه شنبه ششم اسفند 1392 ] [ 21:50 ] [ ebrahim ]
                               پی گیری یک خبر فرهنگی ک سینمایی پس از 3 سال 

در اذر 89 خبری روی پایگاه هنر نیوز ثبت شد«««مدیر کل دفتر توسعه فناوری معاونت سینمایی در گفت و گو با هنرنیوز:

محل ساخت شهرک سینمایی از پیشوای ورامین به زرندیه ساوه تغییر کرد «««
 هیات دولت و استان وفرمانداری و نماینده شهرستان باید پی گیر این مطلب مهم می شدند .
بعنوان یک فرهنگی و شهروند می خواستم از مسولین جویا شوم کار به کجا کشید؟ ایا پیشرفت داشته یا نه ؟اگر پروژه به این مهمی در زرندیه اجرا نشده الان چگونه پی گیر ان باشیم و باشید؟ 
اینهم اصل خبر ..............http://www.honarnews.com/vdchqvni.23nz6dftt2.html
لطفا به ادامه مطلب بروید.............................................

موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست، علمی
ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و دوم بهمن 1392 ] [ 9:4 ] [ ebrahim ]
این پیام از طرف پایگاه وبلاگ نویسی استان مرکزی »»پلارک»»» برای ما رسیده است . ضمن تبریک به خانواده مجازی در زرندیه به دوست و همکارمان »»»خاح رحیم نیکنام»»» نیز شادباش می گوییم که یک تنه و با تلاش شبانه روزی این افتخار را نصیب مردم زرندیه در عرصه مجازی نمودند. 

از ادراه محترم فرهنگ وارشاد زرندیه و انجمن وبلاگ نویسان زرندیه در خواست داریم به نحو شایسته از ایشان و خانواده قدردانی گردد تا بدانند تلاش انها بی پاسخ نیست . 

                 


دوشنبه 21 بهمن1392 ساعت: 23:32توسط:اخبار سامانه پلارک استان
قابل توجه دوستداران وبلاگ نویسی در زرندیه :
اقای رحیم نیکنام از پیشگامان وبلاگ نویسی در شهرستان زرندیه با کسب امتیاز 3400 امتیاز رتبه خود و شهرستان زرندیه را به عنوان مقام سوم استان در سامانه پلارک تثبیت کرد که جا دارد ضمن تقدیر از ایشان و تبریک به همه وبلاگ نویسان زرندی به خصوص شما پیشکسوت و فعال گرامی مراتب جهت اطلاع و بازنشر حضورتان اعلام گردد. اخبار سامانه استان مرکزی
 وب سایت  

موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، تبریک و تشکر، در خواست، علمی
[ سه شنبه بیست و دوم بهمن 1392 ] [ 8:28 ] [ ebrahim ]
مطلب زیر از پایگاه 

http://zarandestan-mahmanye.blogfa.com/ 

 آقای چراغی بر داشته شده است بنظرم جالب رسید

گفتم:دوستان دیگر هم بخوانند و نظر بدهند .

غرور یا مستی دانش!

آیا دانش می تواند سبب غرور یا مستی آدمی شود؟ طبعاً دانش هم به

گونه ای ، توانایی (قدرت) می آفریند. قدرت هم می تواند فساد پذیر

باشد. چه بسا دانشمندانِ مغرور و متکبّر و خودخواه!دانش، الزاماً اخلاق

 نمی آورَد؛ دانشمند متواضع و فروتن، کم دیده می شود. در حدیث

منسوب به امام علی (ع) نیز از «مستی دانش» سخن رفته است:

يَنبَغى لِلعاقِلِ اَن يَحتَرِسَ مِن سُكرِ المالِ وَ سُكرِ القُدرَةِ ، وَ سُكرِ العِلمِ ، وَ

سُكرِ المَدحِ وَ سُكرِ الشَّبابِ ، فَاِنَّ لِكُلِّ ذالِكَ رياحا خَبيثَةً تَسلُبُ العَقلَ وَ

تَستَخِفُّ الوَقارَ ؛

(نزهة الناظر و تنبیه الخاطر،ص84)

حدیث (10) امام على عليه السلام  

 http://nn22.rasekhoonblog.com/

«سزاوار است كه عاقل ، از مستى ثروت، مستیِ قدرت ، مستیِ دانش

،مستیِ ستايش و مستى جوانى بپرهيزد، چرا كه هر يك را، بادهاى

پليدى است كه عقل را نابود مى كند و وقار و هيبت را كم مى کند.»

دیده ام کسانی که در حوزه ای دانشی قابل دارند، اما با دیگران، از موضع

غرور و نخوت برخورد می کنند؛ که این شیوه، درخورِ یک اهل علم نیست.

و چه بهتر که حساب فرهنگ را از علم جدا کنیم؛ چون، آن که دارای

فرهنگ باشد، دارای اخلاق هم هست.

دانشورانی برجسته را هم دیده ام، که در برخورد با دیگران، نهایت فروتنی

 و صمیمیت را دارند.

هنگامِ دانشجویی، به اتاق استادی وارد شدم و پرسش هایی علمی را

مطرح کردم.به نشستن، تعارف کرد. من در مبل نشسته بودم؛ ایشان به

پاسخگویی و توضیح پرداخت؛ من برخاستم که بر نوشته ها اشراف

داشته باشم، ایشان هم برخاست؛ تأکید کردم که بنشیند، گفت : نه!

شما چون برپای ایستاده ای، من نمی نشینم؛ این هم شیوه ی یک

استاد در برابر دانشجوی خود!

نمونه ای دیگر از خودخواهی ها: شاعری (یا بهتر است بگویم: ناظمی) از

دوستان، دوبیت نظم برای من پیامک کرد؛ مانند همه ی پیامک های

منظومش، هیچ احساس و اندیشه ی شاعرانه، یا تصویر های خیال (یا به

 قول خارجی ها «ایماژ»ی ) دربر نداشت. سپاس گزاردم.چند دقیقه پس

از آن، زنگ زد که: هان، چه گونه بود؟ گفتم: بد نبود؛ اجازه بده، دوبیت

شعر از شاعره ای 20 و چند ساله را برایت بخوانم؛ و خواندم و پرسیدم:

چه گونه بود؟ هاج و واج ماند! شعر بانویی که در سنِ نوه ی آن شاعرِ

محترم بود، بسیار قوی و شاعرانه بود و هیچ ادّعایی نداشت، در حالی که

 نظم های آن شاعر! 70 ساله، هیچ احساس و اندیشه ای در انسان

برنمی انگیخت.موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست، علمی
[ دوشنبه بیست و یکم بهمن 1392 ] [ 20:20 ] [ ebrahim ]
دیشب 92/11/16 از شبکه اول صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سخنان رییس جمهور اسلامی ایران حضرت حجت الاسلام والمسلمین  دکتر روحانی البته با تاخیر پخش شد.

سخنان مهمی بودند و لی از نظر بنده ان بخشی که در رابطه با سبد کالا بود بسیار مهمتر و تاثیر گذارتر بود . در این قسمت بود که بالاترین مقام اجرایی کشور در مقابل میلیونها بیننده داخلی و خارجی از نحوه توزیع 5 قلم کالا که در مقابل عظمت این ملت ارزشی ندارد و سختیهایی که بمردم وارد شده """ عذر خواهی """ کردند و یک حرکت درست مدیریتی را انجام دادند که کمتر شاهد ان بوده ایم .

ما باید از ایشان یاد بگیریم اگر جایی از کارمان مشکل داشت و باعث شد مردم به زحمت بیفتند خیلی دوستانه عذر خواهی کنیم و بدنبال توچیه گری و هوچیگری نباشیم .و بدانیم که مردم این نوع نگرش را عزتمندانه می دانند.

و در این جاست که بقول جوانترها.... می گوییم :: روحانی مچکریم!!!!!!!!موضوعات مرتبط: تبریک و تشکر، شعرو ادب و طنز، در خواست
[ پنجشنبه هفدهم بهمن 1392 ] [ 10:3 ] [ ebrahim ]
امروز در فضای مجازی مطلبی تحت عنوان """در حاشیه ی نامگزاری معابر و اماکن و محله های شهر ..""" که زحمت انرا حاج رحیم نیکنام "" رییس شورای شهر مامونیه در 2 دوره قبل "" دبیر دینی و عربی دبیرستانهای زرندیه ""مورد وثوق اکثر وبلاگ نویسان ""و فعال اجتماعی و نویسنده مطالب مذهبی و صاحب نظر در امور شهری و ورزشی کشیده است .

این مطلب من را یاد نام گذاری برای فرزندم انداخت که می خواستم برای ایشان نامی انتخاب کنم بمن گفتند: باید از مسولین بپرسیم تا این نام را بتوانی برای فرزندت انتخاب کنی !! البته موافقت هم کردند و نام ""وداد"" را قبول کردند .

حال با این تفاسیر می خواهم بپرسم : نام گذاری محلات مگر قاعده قانون ندارد ؟ که حتما دارد ......

من کار شناس نیستم ولی اقای رحیم نیکنام را نمی توان منکر کارشناس شدنش شد و باید کارشناسان به ادعای ایشان واکنش نشان دهند بویژه شورای محترم شهر مطلب ایشان را عمیق بخوانند و اگر درست است بنحو مقتضی پاسخ بدهند.

و اما مطلب اقای حاج رحیم نیکنام در زیر و ادامه مطلب امده است...............


                         خبرگزاری فارس: 80 درصد معابر شهري شادگان نامگذاري شده است

 چند روزی است بنری در ورودی محله ی زمین شهری مامونیه نصب شده است که در خصوص برگزاری یادواره ی شهدای گرانقدر محله ی زمین شهری اطلاع رسانی نموده و خبر از مداحی آقای حاج مرتضی طاهری مداح و ذاکر مشهور کشوری و برنامه های فرهنگی و مذهبی در حاشیه ی یادواره ی شهدای گرانمایه داده شده است که در همین حد به فال نیک گرفته و از اجرای این برنامه و برنامه های مشابه استقبال می کنم .

اما امری که باعث شد یادداشت حاضر را بنویسم مشاهده نوشته های بنر مذکور با امضاء و زیر نویس و همینطور آدرس " شهرک فاطمیه " بود .

لطفا به ادامه بروید......................

نقل از::::http://www.rahim-niknam.blogfa.com/موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، پژوهشی، در خواست، علمی
ادامه مطلب
[ چهارشنبه شانزدهم بهمن 1392 ] [ 10:10 ] [ ebrahim ]
یک تذکر و یک انتقاد 

در هفته گذشته خبری در روی صفحه اول اکثر وبلاگهای تاثیر گذار زرندیه قرار گرفت:

»»» سخنرانی دانشجوی دکتری مکانیک اقای عباس نعیمی در نماز جمعه شهر زاویه»»»»»

من و چند تن از  دوستان این خبر را بازتاب دادیم! ولی متاسفانه !!! تا این ساعت هیچ خبری از سخنان ایشان منتشر نشده است! از دوستان خود در شهر زاویه می خواهیم خبر رسانی کنند . ایا سخنرانی شده یا خیر؟؟

اگر سخنرانی شده در چه رابطه ای بوده ؟؟ تا باز هم خبر رسانی کنیم.

اگر هم صحبتهای مهمی نبوده چرا خواستید انرا منتشر کنیم؟؟موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ شنبه دوازدهم بهمن 1392 ] [ 14:57 ] [ ebrahim ]
نامه زیر از طرف اقای ناصر صلاح رییس انجمن وبلاگ نویسان زرندیه به اقای قربانی جم مدیر شبکه افتاب استان مرکزی نوشته شده است این اولین اقدام یک تشکل مردم نهاد فضای مجازی است که در ان در خواستهایی برای زرندیه از ایشان کرده است ما ضمن سپاس از انجمن وبلاگ نویسان زرندیه این اقدام را به فال نیک می گیریم که علاوه بر اینکه مسولین هم خواسته هایی را مطرح می کنند از طرف وبلاگیان هم در خواستی صورت گرفته می شود .

بسمه تعالی

 

مدیر کل محترم صدا و سیمای استان مرکزی

جناب آقای قربانی جم

سلام علیکم

            حضور شما را در شهرستان زرندیه به دیده منت پذیراییم وبهترین درودها و سلام ها را تقدیم شما مینماییم.بی شک در دنیای مدرن امروزی که افکار متعددی درحال شکل گیری است رسانه صدا و سیما نقش بی بدیلی در مهندسی افکار عمومی ایفا می نماید؛ این شما هستید که به مردم میگویید درکنار اندیشه هایتان به چه چیز هایی هم بیندیشید.

         پاکترین و خالصانه ترین ابراز ارادت های مارا به مردم شریف استان عزیزمان ابلاغ بفرمایید و به آنها بگویید در کنار مردم پاک و با صداقت استان مرکزی به مردم مومن و انقلابی شهرستان زرندیه نیز بیشتر بیندیشید، به آنها بگویید در کنار شهدای بزرگ مانند چمران عزیز، شهید احمد رضا عباسی و شهید آسنجرانی فراهانی به شهیدان بزرگ شهرستان زرندیه ، شهید ابوالقاسم اسدی شهدای عزیز شهر مامونیه پرندک ، زاویه ، خشکرود و رازقان و عزیزانی که در جای جای این شهرستان آرمیده اندو نماد ایثار و مقاومت اند نیز بیشتر بیاندیشید.

         در کنار نظاره مناظر زیبای دریاچه میقان اراک گوشه چشمی هم به سد لار زرندیه بیاندازیدو با تماشای طبیعت هفتاد قله اراک از دلربایی کوههای سربه فلک کشیده زرندیه غفلت نورزند. چشمهای مهربان هم استانی های مان را مهمان صداقت درستی، ایثار ، فداکاری و شجاعت و ایمان مردم شهرستان زرندیه فرمائید.ذهن ها و اندیشه های مورخان را بانشان دادن قرمت پنج هزار ساله  تپه های آجان زرندیه در کنار اراک قهرمان که قدمتی از دوران سلجوقیان دارد به حیرت دعوت فرما؛ گویش ها و لهجه های زیبای مردم و تنوع زبان در شهرستان زرندیه از فارسی و ترکی  گرفته تا تاتی و زرگری و ارمنی در کنار زبان زیبای دلیجان، لهجه با صفای ترکی کمیجانی را به مردم استان بیشتر معرفی فرما ، فرصتی بیشتر مهیا نمایید تا در کنار امیر کبیر فراهانی قهرمان به ابن مسکویه فیلسوف، طبیب و عالم  سده چهارم هجری که از افتخارات این دیار است و همچنین دارندگان عالی ترین مدال های علمی جهان که در این شهرستان بوده و هستند بر مباهات استانمان بیافزایید.

           فرصتی بیشتر عنایت فرمایید تا در کنار حیات وحش زیبای شازند  وهمراه غاز خاکستری وفاخته و عقاب طلایی مردم استان به  سیاهگوش نادر کوههای پیرحیدر و عقاب های تیز پرواز زرندیه و بالابانهای مهاجر این شهرستان نیز بیندیشند، تدبیری مرحمت فرما تا با دیدن ورزشگاه پنج مرداد اراک به یاد بزرگترین مجموعه ورزشی خاور میانه در زرندیه به همراه زمین خاکی فوتبال بچه های زاویه و خشکرود هم بیفتند.

         با معرفی مسیر و موقعیت استراتژیک شهرهای استان عزیزمان یادی هم از جاده ایریشم بیل افتلو و میل نمائید.با دیدن راه پر خطر اراک-خمین یادی هم از کشته های تصادف رانندگی شهرستان زرندیه و گریه های مادرانی که دیگر هرگز فرزندانشان را نخواهند دید نمایید ,و ار ناله های پدری که جگر گوشه اش را از دست داده است یادی نمایید. از مردم استان عزیزمان وشبکه نسیم دعوت فرماییدتا مهمان سفره ی لبخند ها  ولطیفه ها و شادبیهای  مردم خونگرم و باصفای شهرمان باشند تا  لذت با هم خندیدن را بچشیم. دستوری فرمایید تا زحمات همکاران گرامیتان را ما نیز  به راحتی از گیرنده های خود نظاره گر باشیم و لذت ببریم.

              از احساس مسئولیت و زحمات شبانه روزی مسئولین شهرمان که برای رفاه  و آسایش مردم عزیزمان تلاش مینمایند گزارشی تهییه فرماییدتا مورد تشویق مردم قدرشناس قرار گیرند؛ و اگر احیانا مسئولی به ناحق پستی را اشغال کرده و قادر به حل مشکلات مردم نمی باشد عذر خواهی نموده و راه را برای خادمان دلسوز و زحمت کش باز نماید.

خدمات صورت گرفته در بخش درمان از بخش دیالیز گرفته تا ساخت بیمارستان را به  همراه نواقص موجود که صدای له شدن استخوان های عده ای از مردم استانمان بخاطر نبود امکانات  درمانی را به گوش مسئولین محترم استانی و کشوری برسانید.

          به مردم استانمان از افتخار جوانانمان از پیشکسوتان، از وبنگاران ، از ورزشکاران از شاعران و هنرمندان شهرستانمان بگویید. به ما از هوای فردا که آیا خورشید درخشان بربام زرندیه خواهد تابید یا یا باران راحمت الهی برسر ما نازل خواهد گشت بگویید. از دوستی و همدلی و اتحاد مردم شهرستانمان با هم استانی های مومن  ومهربانشان بگویید.

چشمانمان منتظر زیارت مجدد شما  ودلهایمان همراه دغدغه های دلسوزانه شما و لب هایمان دعا گوی م شماست. پایدار ویربلند باشید.

 ناصر صلاح

رئیس هیئت مدیره انجمن وبلاگ نویسان شهرستان زرندیهموضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ سه شنبه هشتم بهمن 1392 ] [ 22:3 ] [ ebrahim ]

*-*-*

در این جلسه که مورخ 92/11/02 در مکان اداره ارشاد زرندیه با حضور آقایان رحیم نیکنام ،محمد ساعدی، ناصر صلاح، حجه الاسلام نجارلو، کریم صلاح، سیدرضا کشفی ، اینجانب و جناب آقای جوانمرد ریاست محترم اداره ارشاد برگزار گردید .

در این جلسه ضمن تشکر از هیات موسس این انجمن آقایان چراغی،دکتر طباطبایی" نیکبخش ، ساعدی ونیکنام نسبت به اخذ اساسنامه و رای گیری در خصوص مسئولیت افراد اقدام گردید که در آخر :


آقای ناصر صلاح به عنوان رئیسhttp://nasersalah.blogfa.com/

آقای رحیم نیکنام به عنوان نائب رئیسhttp://www.rahim-niknam.blogfa.com/

آقای حجه الاسلام نجارلو به عنوان خزانه دارhttp://vfd.blogfa.com/

آقای سید رضا کشفی به عنوان دبیر اجرایی http://seyedreza.ir/

 اقای بهرام همایون به عنوان روابط عمومی منصوب گردیدند.http://ordinary.blogsky.com/


برای همه این دوستان ارزوی سلامتی و خدمت به مردم را داریم امید داریم برای عزیزان وبلاگ نویس که بی مزد و منت برای زرندیه دلسوزی و نظرات خیر خواهانه می دهند جایگاهی در بین مردم ومسولین مهیا کنند .
در خواست می کنیم نظرات مفید و کارساز بصورت بیانیه باشد و از اظهار نظر شخصی بعنوان عضو انجمن وبلاگ نویسان پرهیز کنند واز حب و بغض شخصی نسبت به دیگر وبلاگیان خود داری گردد و از کنترل افراد و در چهار چوب قرار دادن نوشته های دیگران اجتناب فرمایید و چه انهایی که شرکت داشتند و چه انهایی که شرکت نداشتند و مخالف شما هستند با کرامت به انها نگاه شود.

باز هم از بهرام همایون تشکر می کنیم که در خدمت بخشی از جامعه است و توقعی هم ندارد .

http://ordinary.blogsky.com/%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86
موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، تبریک و تشکر، در خواست
[ پنجشنبه سوم بهمن 1392 ] [ 20:22 ] [ ebrahim ]
این پیام از طرف اقای وحید شعبانلو عضو محترم شورای شهر زاویه برای ما ارسال گردیده است که انرا باز نشر می کنیم باشد که بدانند ما زاویه دیدمان فراری است و افق پیشرفت را برای زرندیه و همه اهالی ان در همه جای ان می خواهیم  و همه چیز را برای همگان می خواهیم ما باید به مسولین بگوییم که مردم را فقط برای روزهای انتخابات و راهپیماییها نخواهید .نباید هر4 سال به 4 سال سراغ  مردم برویم مردم در همه جا قابل احترامند و در همه حال نیاز دارند مسولین بروند و حال انها را بپرسند تا انتخابت بعد رویشان بشود که به انها بگویند بیایید رای بدهید.

در ضمن بزرگترهای هر شهر یا صنف یا جمع به کوچکترها یاد دهند که بدگویی دیگران را انجام ندهیند .به جای ان یاد دهیم چگونه درخواست کنیم ؟چگونه اعتراض کنیم؟چگونه انتقاد کنیم ؟ چگونه بنویسیم؟ چگونه ننویسیم؟چگونه رو بازی کنیم؟ چگونه عذر خواهی گنیم؟ویاد دهیم که سعی کنیم ظاهر و باطن خود را یکجور نشان دهیم که مردم کشته و مرده و  سزاوار این نوع نگرش هستند.........

   از اقای شعبانلو بسیار سپاسگزاری می کنیم و برای ایشان و دوستانشان در شورای شهر زاویه ارزوی توفیق در خدمت به مردم خوب و فهیم زاویه و بالاتر از ان خدمت به زرندیه و استان مرکزی و ایران همیشه جاویدان را داریم .

یکشنبه 15 دی1392 ساعت: 12:16توسط:وحید شعبانلو
اتحاد ، رمز پیشرفت
شهرستان زرندیه پتانسیل های فراوانی برای پیشرفت دارد که بی شک بزرگترین آنها وجود مردمان با فرهنگ و خونگرمی است که در همه صحنه ها بدون کوچکترین چشمداشتی حضور داشته اند. دوران دفاع مقدس بزرگترین میدانی بود که غیرت و تعصب مردان این سرزمین را نمایان کرد. وجود 343 شهید و 485 جانباز و 21 آزاده در این شهرستان شاهدی بر ادعای ماست. اتحاد و همدلی مردمان آن روزگار سرمشقی بود برای آیندگان .
... و امروز که در سایه سار حضور جوانان بادانش و با فرهنگ و رهنمود بزرگان خردمند و با تجربه، می خواهیم شاهد پیشرفت و آبادانی شهرهایمان باشیم، باید به درسی که آموخته ایم عمل نماییم و نگذاریم اتحاد و همدلی ما به علت اختلاف نظر و اختلاف سلیقه هایمان ، ناخواسته و ندانسته به اتفاق و کدورت تبدیل شود.
باید بدون تعصب برای پیشرفت شهرهایمان تلاش کنیم زیرا در پیشرفت هر شهری ، شهر دیگر ذی نفع است. ما می توانیم با توجه به پتانسیل هایی که داریم با همکاری هم جایگاه شهرستان را در سطح کشور ارتقاء ببخشیم و در این راه اگر خود را درگیر مسایل حاشیه ای و اختلاف نظرها کنیم دیگران استفاده خواهند کرد. نباید با نگاه حذف یکدیگر پیش برویم چرا که در این صورت باید توان و نیرویمان را صرف رقابتی بکنیم که بردی برای هیچ گروه نخواهد داشت . لازمه پیشرفت زرندیه ، استفاده از همه ظرفیت‌های شهرستان و برقراری اتحاد بیشتر میان مردم است. ما می توانیم با ارتباط و همکاری با یکدیگر مشکلات منطقه ای را بررسی و حل کنیم . و در این بین هرگاه اختلاف نظری داشتیم می توانیم با روی خوش و زبانی خوشتر با هم صحبت کنیم و سوء تفاهم ها را برطرف نماییم .
به امید فردایی بهتر برای مردمان با فرهنگ و با دانش شهرستان زرندیه

موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ یکشنبه پانزدهم دی 1392 ] [ 17:4 ] [ ebrahim ]
گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org 


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org 


موضوعات مرتبط: هنری، شعرو ادب و طنز، در خواست
[ شنبه چهاردهم دی 1392 ] [ 20:3 ] [ ebrahim ]
این نظر از طرف همشهریمان اقای جواد میر گلو بیات است بدیده منت ان را درج می کنیم تا نشان دهیم :دل بی کینه پر از صلح وصفا هست هنوز

از دوستان عزیز می خواهیم به همدیگر توهین نکنیم واحترام همه همشهریان را نگهداریم و برای ابادانی و توسعه زرندیه دست بدست هم در کنار مسولین دلسوز باشیم و سعی کنیم خطای یکدیگر را با کرامت و بزرگواری ببخشیم امید است کارهای ما در جهت خدمت به مردم و کشور عزیزمان ایران باشد:

  شهدای گمنام


بزرگواران گرامی آقایان چراغی و نیک بخش.سلام علیکم.

بنده موضوعی را در مورد تدفین شهدای گمنام نگاشتم.که در موردشان بحث شد و بنده در پست قبلی از مرد فهیم مامونیه بخاطر سو ءبرداشت پیش آمده معذرت خواهی کردم.بنده نه شما را دیده ام و نه می شناسم(کم سعادت بوده ایم ) اما به دلیل احترام به بزرگ تر از خود سعی کردم تا از طریق شما بزرگواران در تلطیف فضا بکوشم.لذا خواهشم این است که چند وبلاگ معلوم الحال که دایم در حال سخن پراکنی و گاها توهین به مردم زاویه هستند را کنترل و نصیحت بفرمایید.بنده اگر توجهی به این فضا کردم به خاطر ورود فرهیختگانی چون شما بوده است وگرنه عزیزان فحاش که در حد ما نیستند.ادامه این روند به صلاح نیست.

موضوعات مرتبط: تبریک و تشکر، در خواست
[ پنجشنبه دوازدهم دی 1392 ] [ 9:29 ] [ ebrahim ]
مطلبی را در وبلاگ اگهی-ازادی-ابادانی خواندم که اعتراضی داشت به دفن 2 شهید گمنام در بهشت منصو ر(س) و مزار گلگون کفنان و جاویدالاثران مامونیه بود ایشان که سنشان به بعد از جنگ می خورد و خود را دانشجوی ارشد می داند و فکر کنم یکبار هم به مزار شهدای مامونیه نیامده است و یا نمی داند چند شهید والامقام در این مزار ارمیده اند زبان به اعتراض گشوده و به نظر این حقیر به مردم توهین نموده است و اظهار نموده است:

مطلب برادر روزنامه زاویه را حجت صحت عمل قرار میدهم و اعلام میکنم اگر قرار باشد پیکر مطهر شهدا در شهرستان زرندیه به خاک سپرده شوند تنها جایی که استحقاق این عمل مبارک را ندارد شهر مامونیه است.چرا که مردمان شهرهای دیگر همچون زاویه و صدر اباد نشان داده اند شهید پرور تر از مردم مامونیه هستند و علاقه شان به شهید و شهادت بیش از جاهای دیگر است.تعداد شهدا دلیل مبین عرض ما هستند.

برادر بزرگوار شما حق دارید از مسولین شهر خود یا شهرستان یا کشور یا جهان بخواهید کره ماه را پایین بکشند و  در میدان زاویه قرار دهند این حق باعث نمی شود که به احدی از افراد جامعه چه مامونیه چه هر جای دیگر توهین کنید. تراز شما برای ابراز علاقه به شهدا  چه جیزی است؟؟؟ نمی خواهم پاسخ دهید می خواهم به عنوان یک همشهری و یک معلم ریاضی بگویم که دنیا دهکده کوچکی بیش نیست و انوقت مامونیه و زاویه در این صفحه مختصاتی  کجاست؟ سعی نکنیم با دعوای حیدری--نعمتی از ابادانی شهرمان غافل شویم .مسولین ما بارها گفته اند ما  مثلا با مردم امریکا محالف نیستیم بلکه با نظام سلطه مخالفیم حال شمای تحصیل کرده در مخالفت با مامونیه مطلبی در این فضا منتشر می کنید که در ان واحد هزاران کیلومتر انطرفتر ان را می خوانند و انوقت در باره مردم چه فکر می کنند؟؟

نمی خواستم این مطالب را بگویم ولی ناچار شدم که بگویم همان اقای ایت الله موسوی خویینیها و مرحوم ایت الله توسلی رییس دفتر حضرت امام (ره) و ایت الله محقق داماد بزرگ  و ایت الله یثربی و ایت الله ابطحی سالهایی که شما نبودید در همین مامونیه منبر رفته اند و مردم ر ارشاد کرده اند و هنوز هم بعضی با انها رابطه دارند می توانید فعلا از اقای موسوی خویینیها بپرسید.

 مردم مامونیه هیچ زمانی باری بر دوش نظام و مسولین نبوده اند و همیشه در کنار مسولین برای همه مردم زرندیه تلاش می کنند و همیشه خیر خواه هستند و کمتر زبان به شکایت می گشایند .

ودر پایان : 

بیایید جهان را سخت بشکافیم و طرحی نو در اندازیم.

با امید انکه همه به دانایی و رسالت خداگونگی خود برسیم که با چشم رحمت به همه جا و هم کس و هم چیز نگاه کنیم.نه با چشم زحمت!!!!!!!!!!!!!!!!  


موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ یکشنبه هشتم دی 1392 ] [ 23:11 ] [ ebrahim ]
این مطلب را عینا از (http://mamuniyehshahreman.blogfa.com/)  نقل می کنم .

اینهم عکسش که همه ایشان را بشناسند البته با اجازه مدیر این پایگاه اگر راضی نیست از او به یک اشاره از ما بسر دویدن .

حرف از ما قضاوت از شما

چهار شنبه 4 دی ماه 92 با مطلبی با عنوان مدیریت مدبرانه در وبلاگ بی پروفایل روزنامه زاویه مواجه شدم که طبق معمول خود را عاقل تر از همه و دیگران را معدن عیب و بی کفایتی فرض کرده بود! که بنده کامنتی به شرح زیر برای ایشان درج کردم:((سلام ! برادربسیجی عزیز!! شما که دم از قانون میزنی باید اطلاع داشته باشید که در قانون برای اظهار نظر باید دارای هویت بود!! شما اولین قدم را بردار و بعد دم از قانون بزن!! شما که در هر موضوعی که به نظرت اشتباه است با اجازه خود وارد میشوی و به قول خود چند خطی متذکر میشوی مگر نفرموده اید که نباید برای موجه قرار دادن خود دیگران را غیر موجه کنیم!! خیال خام توهین نیست؟؟ پس ولایت مداریتان چی شد که زحمات عده ای گرانقدر را که برای نام زرند و زرندیه سالها تلاش کرده اند را نادیده گرفته اید و هدف از تشکیل این انجمن را که جز این نبوده است را خیال خام پنداشته اید!! به نظر بنده گمنام یا بی نام بودن شما حق اظهار نظر در این موضوع را از شما گرفته است چون یا از پیامد مطالبتان هراس دارید یا به صحت حرفهای خود ایمان ندارید که بی نام سخن میگویید!! البته باید جسارت و بی ادبی بنده را ببخشید که به خودم این اجازه رو دادم که چند خطی متذکر بشم و نظرم رو بگم و امیدوارم از بنده دلخور نشده باشید)) اما امروز که دوباره به وبلاگ ایشان مراجعه کردم تا جواب ایشان را ببینم متوجه شدم که نظرم بنده را تایید که نکرده اند حتی جواب سلام بنده را هم به صورت یک جواب خشک و خالی نداده اند! خواهشا اسم بسیجی رو از روی خود بردارید چون مرام بچه های بسیجی غیر از اینی هست که شما پیش گرفته اید!! البته به یاد دارم که چندی قبل هم نظر بنده را سانسور کرده بودند و وقتی علت را جویا شدم در جواب گفتند که نمیخواهند من در بین دیگران خراب شوم یعنی اینکه ایشون مصلحت بنده را بیشتر میدانند و شعور خودم نمیرسه! اما مطلب جدید ایشون خیلی خیلی خنده دار بود و البته یکم تاسف بر انگیز! تاسف بر انگیز از این جهت که ایشون قلم توانایی دارند اما عینک بد بینی و خود بالا بینی ایشون مانع از استقاده مثبت از این قلم میشود!

! و خنده دار از این لحاظ که ایشون در نشست صمیمی وبلاگ نویسان زرندی تبار مورخ 5 دی ماه 92 حضور نداشته اما در مطلب شان انگار میدان جنگ را توصیف کرده اند و باز خود را موجه دانسته و دیگران را غیر موجه فرض کرده اند! ایشون خواسته یا نا خواسته ،دانسته یا ندانسته مکرر به دیگران بی احترامی می کنند! به همین دلیل از لیست پیوند های این وبلاگ حذف میشوند!موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ شنبه هفتم دی 1392 ] [ 18:0 ] [ ebrahim ]
با همت وتلاش عده ای وبلاگ نویس در فضای مجازی زرندیه در بین شهرهای استان مرکزی توانسته است تا به اینجا با کسب 455 امتیاز مقام سومی را کسب کندhttp://polarak.ir./

ما این تلاش عزیزان را ارج می نهیم و به همه انهایی که در این فضا فعالند و مطلب می فرستند درود می فرستیم و از همه انها تشکر می نماییم.

این گرامیان با هزینه های زیاد برای وقت گرانقدر خود و زندگی شخصی و هزینه های دیگر باعث شدند نام شهرستان زرندیه در استان بدرخشد جا دارد مسولین به نحو مقتضی از این دوستان قدر دانی کنند.

در این جا نیز از برادر بزرگوارمان اقای رحیم نیکنام مدیر چند وبلاگ وسایت که از ما بیشتر در این زمینه زحمت می کشند و هر روز مطلب تازه در وبلاگ وسایت خود http://www.rahim-niknam.blogfa.com/  قرار می دهند و با ارسال مطالب خود به استان باعث مطرح شدن نام زرندیه شده اند تشکر می نماییم خداوند ایشان را  سلامتی بدهد تا ما بتوانیم از ارشادات ایشان استفاده کنیم.

لازم بذکر است در این سایت هر وقت می خواهیم پیغام یا مطلبی بگذاریم پیغام می دهد: باید عضو شوید !!!از مسولین این سایت می خواهیم حداقل کسانی که عضو هستند را اذیت نکنند !!!!من که هر بار می روم مطلب جدید بگذارم برایم پیغام می اید که عضو شوید !!!!در صورتی که من عضو هستم از مدیر ان در خواست می کنم حداقل بمن پاسخ دهد!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 

در همین جا از همه نویسندگان در فضای مجازی بویژه جوانان هم درخواست می کنیم در روز 5شنبه در محل اداره ارشاد برای تشکیل انجمن وبلاگ نویسان زرندیه حضور بهم رسانند.


موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، تبریک و تشکر، در خواست
[ سه شنبه سوم دی 1392 ] [ 20:36 ] [ ebrahim ]

به گزارش ایرنا، یک شهروند زرندیه ای در این خصوص می گوید: در زمان حاضر این شهرستان یک بیمارستان در منطقه آسیابک دارد که جوابگوی نیاز درمانی مردم نیست.

ˈاحمد کریم نژادˈ با اشاره به این که این بیمارستان از قدمت بالایی برخوردار است، افزود: نبود پزشک متخصص، فرسودگی بنا و انجام درمان سرپایی از مشکلات مردم این شهرستان است.

 لطفا به ادامه مطلب بروید.............

نقل از:http://khabarfarsi.com/ext/7451615


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، گزارش، در خواست، علمی
ادامه مطلب
[ یکشنبه هفدهم آذر 1392 ] [ 20:31 ] [ ebrahim ]

            

قابل توجه عموم برادران و خواهران فعال در عرصه ي مجازي :

بدينوسيله به اطلاع كليه ي برادران و خواهراني كه در عرصه ي مجازي و در زمينه ي وبلاگ نويسي و مديريت وبگاه ها فعاليت مي كنند مي رسانيم :

اداره ي فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان زرنديه در نظر دارد با فراخوان عمومي وبلاگ نويسان و مديران سايت ها و وبلاگ هايي كه در محدوده ي شهرستان زرنديه و شهرهاي (مامونيه - زاويه - پرندك - خشكرود- رازقان ) و همينطور روستاهاي بخش مركزي و بخش خرقان  و همچنين زرندي تبارهايي كه در ساير شهرهاي ميهن اسلامي و احيانا ساير كشورها وبلاگ يا وب سايتي را اداره مي كنند و يا به نوشتن   وبلاگي ميادرت مي ورزند ،نسبت به تشكيل رسمي و قانوني انجمن وبلاگ نويسان و رسانه هاي ديجيتال شهرستان زرنديه اقدام نمايد - 

ياد آور مي شود انجمن وبلاگ نويسان و رسانه هاي ديجيتال شهرستان  زرنديه يك انجمن صنفي خواهد بود كه در چهارچوب مقررات و قوانين كشور جمهوري اسلامي ايران فعاليت خواهد كرد .

انجمن مزبور يك انجمن مستقل است كه در تعامل سازنده با اداره ي فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اهداف اطلاع رساني و اگاهي بخشي و ارتقاي سطح علمي اعضا و ساير شهروندان را دنبال خواهد نمود .

انجمن وبلاگ نويسان شهرستان پس از ثبت قانوني در چهارچوب اساس نامه اي كه به تصويب مجمع عمومي مي رسد و با لحاظ ضوابط و مقررات كلي نظام فعاليت خواهد نمود .

كليه ي مراحل اطلاع رساني و فراخوان و صدور بخشنامه و دستورالعمل هايي كه در آينده توسط انجمن وبلاگ نويسان صادر گردد. در فضاي مجازي و صرفا از طريق وبلاگ  هاي مختص انجمن وبلاگ نويسان شهرستان  منتشر و به اطلاع عموم خواهد رسيد .

عموم برادران و خواهراني كه وبلاگ نويسي مي كنند به عنوان اعضاي انجمن در جلسه ي مجمع عمومي حضور يافته و حق راي براي تعيين هيات مديره ي انجمن را خواهند داشت .

هر كدام از مديران ويلاگ يا وب سايت ها منحصرا به عنوان يك عضو بوده و داراي حق يك راي مي باشند كه مي توانند در انتخابات از حق راي حود استفاده كنند ..

زمان و مكان و ساير جزئيات جلسه ي مجمع عمومي تشكيل انجمن وبلاگ نويسان و رسانه هاي ديجيتال شهرستان زرنديه متعاقبا از طريق اين وبلاگ ،  وبلاگ و وب سايت هاي اداره ي فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان زرنديه و ديگر وبلاگ هاي فعال در شهرستان به اطلاع خواهد رسيد .

از عموم برادران و خواهران عزيز فعال در عرصه ي فضاي مجازي و وبلاگ نويسي  در شهرستان زرنديه تقاضا مي شود براي تشكيل و ثبت قانوني  و رسمي انجمن مزبور و بهره مندي از مزاياي اين نهاد صنفي و در راستاي رشد و توسعه ي وبلاگ نويسي ، در جلسه ي مجمع عمومي  به شكل فعال و صميمي حضور  يافته و انتفادات و پيشنهادات و رهنمودها و نقطه نظرات خود را براي بهبود كيفي و كمي امر مزبور ارائه نمايند .

اداره ي فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان زرنديه در كليه ي مراحل تشكيل انجمن از قبيل فراخوان - تشكيل مجمع عمومي - انتخابات هيات مديره - تنظيم و تصويب اساسنامه - ثبت  رسمي انجمن - و فعاليت هاي انجمن مستمرا نظارت خواهد داشت و از هيچگونه مساعدت و معاضدت دريغ نخواهد ورزيد .

موفقيت  تمامي فعالان عرصه ي وبلاگ نويسي و رسانه هاي ديجيتال شهرستان زرنديه را آرزو مي كنيم .

نقل از::::http://www.rahim-niknam.blogfa.com/


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست، علمی
[ یکشنبه هفدهم آذر 1392 ] [ 19:49 ] [ ebrahim ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

به نام خدا / بخش زرند و بخش خرقان ، در جنوب استان تهران ، از دی 1381 تشکیل یک شهرستان ، به نام «زرندیه» داده است .در این وبلاگ پیرامون این شهرستان سخن می گویم و خبر و نظر و حرف و حدیث . ابراهیم نیکبخش دبیر ریاضی اهل مامونیه
برچسب‌ها وب
امکانات وب
ss
تماس با ما
http://www.Avazak.ir --> دریافت همین آهنگ

اهنگ اهنگ ss sss < a href = "Http://Polarak.ir./Alodegi-Arak/" style = "position: fixed; z-index: 999; top: 0px; left: 0px;" > < img border = "0" src = "Http://Polarak.ir./Uploads/Cloud.png" > sss22

وبلاگ اشعار کامل شاعران

33a href="http://www.ehda.ir">sss

aaa aaa

bbbaaa
شعرناب
bbb