چه خبر از زرندیه؟
درچ مطالب فرهنگی--اجتماعی-- خبری--هنری-در مورد زرندیه ومامونیه 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
 
 
 
وسعت دیده ما
 
ما نه آنیم که در بازی تکراری این چرخ و فلک ،
  هرکه از دیده ی مارفت ، ز خاطر ببریم ! 
 یا که چون فصل خزان آمد و گل رفت بخواب ،
دل به سوی دگری داده ، از آنجا بپریم ،
وسعت دیده ی ما ، خاک قدم های شماست !
خاک زیر قدمت را به دو دنیا ندهیم

 


موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ چهارشنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۰ ] [ 13:57 ] [ ebrahim ]
خاطرات دورا ن دبیرستان

اینها هم دنباله همان مساله های وایبری است که ایبار خاطرات دوستان در سطح دبیرستان است .

 بازهم بدون دخل و تصرف گذاشته می شود.

جواد متاعی: حاج ابراهیم سلام خاطره آی از دوره دبیر ستان بنویسم که خالی از لطف نیست, ]

جواد متاعی: من یه سگ داشتم. که هر جا میرفتم دنبال من میآمد کلاس دوم دبیرستان بودم. یک روز. سگ همراه. من آمد مدرسه. آن روزها مدرسه دیوار نداشت. آن روز. سگ با من آمد سر کلاس اتفاقا زنگ اول ادبیات داشتیم که دبیرش آقای برجستیان بود نمی دانم اگر در قید. حیات است خدا حفظشان. کند واگر هم فوت کرده خدابیامرز. دس. خلاصه آن روز آقای برجستیان از شانس من. زودتر آمد سرکلاس. سگ هم. زیر پای من نشسته بود. سگ به محض. دیدن آقای برجستیان شروع کردبه وق وق کردن. آقای. برجستیان. سوال کرد سگ مال کیه. هیچ کس جواب نداد. تا. اینکه. گفت بچه ها از میز. جلو. یکی یکی برن. بیرون. من سر میز سوم نشسته بودم. بچه ها رفتن تا نوبت به من رسید به محض اینکه من پا شدم سگ هم بلند شد. دنبال من راه افتاد آقای برجستیان گفت متاعی سگ رو بیرون کن و من رو. فرستاد پیش آقای مهندسی. شما چشمتان روز بد نبیند(جواد متاعی کارشناس در شرکت سپید گچ ساوه)

اقای غلامرضا مجدی معلم علوم بود من میز اول بودم دستشو گذاشته بود روی میز ما و داشت درس میداد من دیدم دستاش خیلی مو داره گفتم یه مو از دستش جدا کنم داشتم مو را جدا میکردم که اماده بشه برای کشیدن . اماده شد یعنی از بقیه موها جدا شد فقط کافی بود بکشی که چنان سیلی خوابوند تو گوشم که نگو.حسرت کشیدن اون موی دست تو دلم موند(مجید فتح الهی کارشناس ارشذ)

یک خاطره'''' یه روز تو حیاط دبیرستان معلم نشسته بودم که سید میثم کمالی که دیر رسیده بود و ما هم معلم نداشتیم سلام کرد و گفت امتحان میان ترم داریم باید زود برم کلاس' چند دقیقه نگذشته بود که دیدم داره فرار میکنه سمت درب خروجی'(مظاهر موصولی کارشناس مکانیک )

رفتم بیرون مدرسه گفتم چی شده؟ گفت هفته گذشته قرار بود آقای نیک بخش امتحان میان ترم بگیره که افتاد واسه این هفته' آقای نیک بخش میره سر کلاس که امتحان بگیره دوباره با اعتراض بچه ها روبرو میشه که با پاره کردن برگه های امتحان به دفتر بر میگرده' من که دیر رسیده بودم با این صحنه تو کلاس روبرو شدم' به بچه‌ها گفتم الان میرم دفتر درستش میکنم' به محض ورود به دفتر آقای نیک بخش که پشتش به در بود گفتم آقا چیزی شده؟ که چشمت روز بد نبینه' آقا نیک بخش هم پایه چسب رو از رو میز بر میداره و ''(مهدی دوستدار........)

با عرض سلام خدمت دوست عزيز اقامهدي دوستدار من توي دفتر مدرسه بودم ميثم كمالي اون روز اصلا توي كلاس نبود ولي سابقه خوبي توي كلاس نداشت دير اومده بودمدرسه اقاي سرمدي فرستاده بودش دفتر كه از. بخت بد اقاي نيكبخش توي دفتر بود كفت كمالي همه اتيشو زير سر تو بوده بعد بايه جسبو برت كرد طرف ميثم(مظاهر موصولی کارشناس مکانیک)


موضوعات مرتبط: مناسبتی، پژوهشی، شعرو ادب و طنز، در خواست
[ دوشنبه دهم فروردین ۱۳۹۴ ] [ 10:57 ] [ ebrahim ]
در پی درج نامه فرزند مرحوم حاج میرزا حسین کشاورزی در این پایگاه نامه تشکری از جناب مهندس محسن کشاورزی دستمان رسید که گوشه های دیکر از خدمات پدر  در زرندیه را برشته تحریر در آورده است حیفمان آمد این خدمات پنهان بماند با اجازه مهندس نامه ایشان را در معرض دید همشهریان و همه بازدیدکنندگان قرار می دهیم تا بدانیم که نام بزرگان و خدمتگذاران باید همیشه در یادها بماند .

راستی چه آسان می توان دلی را شاد کرد و نامی را زنده نگه داشت و کار خیری انجام داد .یکی باهزینه یکی با بدست آوردن دل هموطن و یکی با وقت گذاشتن و یکی ......... 

 باسلام به همولایتی عزیز وباتشکر از درج اظهاران بنده در وبلاگ راجع به پدر مرحومم

-ازدیگر خدمات ان زنده یاد ساخت مسجد در روستای رحیم اباد پرندک واحداث

پل اجری قوسی برروی رودخانه حسن اباد چای در مسیر قدیم جاده تهران

ساوه که تا چند سال پیش اثاری از پل و کوره اجرپزی ان را دیدم -دردهه 40 زمانی که استوار

قندفیلی رئیس پاسگاه ژاندارمری که در ان زمان در اسیابک بود ، در یکی ازساعات اولیه یک شب

زمستانی ایشان با چند نفر سرباز از زاویه به سمت اسیابک در حرکت بودند وباران شدیدی در حال

بارش بود وناگهان سیل در رورخانه جاری گردید به طوری که پل احداثی بتنی توسط وزارت راه

بصورت کامل ویران ولی پل قوسی اجری پابر جاایستاد -راستی حالا که نام استوار قند فیلی به

میان امد یادم افتاد که زمین پاسگاه نیز توسط ان زنده یاد اهدا گردیده بود .خوب به خاطردارم مرحوم

عبداله کاظمی فرزند مرحوم مشهدی اصغر که هردو را  خدابیامرزد سلمانی شریف روستایمان بودند

،دریکی از روزهای تابستان از مزرعه به روستا برمی گشتم ، گفت:دیدم پدرت روبروی زمین بیمارستان

درحال ساخت زیر سایه دیوار نشسته ،سلام کرده گفتم حاجی خسته نباشی -درپاسخ گفت

خستگی من زمانی به در میرود که اولین مریض وارد بیمارستان شده ،بهبود یابد واز بیمارستان

خارج شود .تازمانی که مرحوم کاظمی زنده بود ،بیاد دارم هروقت ایشان را درروستا میدیدم وسلام

میکردم :اول می گفت خدارحمت کند حاجی را ،سپس دیده بوسی میکرد وجواب سلامم رامیداد . یادم

هست زمانی خبر فوت مشهدی اصغر را به پدرم دادم ، درحای که در رختخوابش نشسته بود ،به

ارامی سرش را روی بالش گذاشت  وبرای ان مرحوم فاتحه ای خواند -روح هر سه نفرشان که

مردان بزرگ وخدمتگزاری بودند شاد شاد شاد


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ شنبه بیست و هفتم دی ۱۳۹۳ ] [ 18:50 ] [ ebrahim ]
                                            یک راهکار 

برای همه ما زمانهایی پیش می اید که احساس می کنیم فشار فکری و دغدغه های زندگی بد جوری عرصه را بر ما تنگ کرده است . انگار همه اتفاقات بد با هم دربست گرفته و راهی زندگی مان شده اند.نوشتن هم شما را بیمار می‌کند!

                            

 

 

 

نه حرفی داریم نه حتی حوصله ای ،مسلما با ادامه دادن این روند کاری که از پیش نبرده بلکه حجم ناراحتی و اندوه را بیشتر هم می کند .

بیایید این بار ناراحتی های مان را روی یک کاغذ بنویسیم. بدون شک وقتی روی کاغذ می ایند از حد تصورمان کوچکتر بوده و راه حلی را به ذهن می رسانند.


موضوعات مرتبط: در خواست، علمی
[ چهارشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۳ ] [ 20:35 ] [ ebrahim ]

 اطلاعیه  

          

  

همایش فرهنگی - ادبی اهل قلم ساوه – زرند – خرقان ونوبران  روز سه شنبه مورخ 14/11/93 از ساعت 15 در تهران خیابان قزوین – 16متری امیری خانه فرهنگ شبیری-جی طبقه سوم برگزار خواهد شد .به این وسیله از همه علاقه مندان دعوت می شود در این همایش حضور بهم رسانند.ازاطلاع رسانی همشهریان عزیز به دیگران پیشاپیش سپاسگزاریم.

افرادی که علاقه مندند مطالب آنان در کتابی که برای این همایش در نظر است چاپ شود.درج گردد، فایل word آن را که با فونت  b lotusتایپ شده تا مورخ 5/11/93 به نشانی پست الکترونیکی زیر ارسال نمایند.

Ah1337@chmail.ir یا     cheraghi@zarandestan.ir ارسال نمایند.

باتشکّر

 شورای مدیریت : خسروامیرحسینی- محمدعلی چراغی – علی سیفی وعبادی


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، هنری، در خواست، علمی
[ چهارشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۳ ] [ 20:23 ] [ ebrahim ]
نامه زیر از طرف مدیر محترم شهر خوبان جناب اقای حاج محمد ساعدی فعال در عرصه فرهنگ و مطبوعات بدستمان رسیده که در رابطه با مسایل مطرح شده در برنامه چهارسوق همدلی است که با تشکر از ایشان آنرا در معرض دید بازدیدکنندگان گرامی قرار می دهیم باز منتظر می مانیم تا شما دوستان نوشتاری کنید.....

توسط:شهرخوبان
سلام علیکم 
من ذره وکمتر از ذره ای به شبکه آفتاب تعلق خاطر نداشته ندارم ونخواهم داشت این شبکه ارزانی آنسوی سلفچکانیان ارزانی خنداب ارزان خود اراک و جز به انتزاع از اراک که در این سالیان متمادی جز بذر تمرکز گرایی و به سوی خود کشی و صرف مرکز اندیشی چیزی برای شهرستان نداشته وندارد فکر نمی کنم
آنها شر نرسانند ما را به خیرشان امید نیست!! 
مرا بخیر تو امید نیست شر مرسان
سلامت باشید و موفق 
درود بر مرد اندیشه های ناب و خیر استاد چراغی و سلام بر استاد بزرگوار خودم نیک بخش عزیز که دوستش دارم
محمد ساعدی مامونیه
 وب سایت   ایمیل

 


موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ چهارشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۳ ] [ 13:28 ] [ ebrahim ]
نامه ای از پژوهشگر تاریخ مامونیه جناب اقای چراغی بدستمان رسیده که آنرا بدون کم کاست در این پایگاه می گذاریم تا نظرات را ارج نهاده باشیم .منتظر نظرات دیگران نیز هستیم تا زمانی دیگر....

توسط:زرندستان
به نام خدایی که باران رحمتش همه را رسیده
و خوان نعمت بی دریغش همه جا کشیده 
دوست گرامی ام جناب نیکبخش عزیز سلام 
نکات لازم را در یادداشت چارسوق یادآور شده اید. کاش آقایان مسؤولان شهر و شهرستان و استان و شبکه ی عریض آفتاب، بدانند و پرتو مهر شان، مانند آفتاب بر همه بتابد تا نامِ زیبا و پر معنی «آفتاب» برازنده ی شان باشد. 
بنده ی کمترین، همان گونه که آگاهید، در سال های 1346 تا 48 که دانش آموز دبیرستان بودم، پس از مکاتبه با مرحوم استاد انجوی شیرازی، و برنامه ی فرهنگ مردم رادیو، به گرد آوری واژگان گویش مامونیه آغاز کردم که در سال های 1383 به بعد در نشریه چاپ شد. نخستین تک نگاری را از ده خورشید آباد به صورت پیمایشی در سال 1350 خانه به خانه به عنوان پژوهش درسی دانشگاهی انجام دادم. پژوهش در باره ی مامونیه و زرند و خرقان را به گونه ای جدّی از سال 1375 آغاز کردم . تاریخ و جغرافیا و اقتصاد و معیشت و فرهنگ عمومی و مسایل اداری و چهره های علمی و فرهنگی و مدیریتی و همه و همه ی مسایل اجتماعی و فرهنگی شهرستان را پژوهیده ام که یک کتاب 560 صفحه آماده ی چاپ است. و دریغا که مسؤولان شهر و شبکه ی آفتاب استان مرکزی، دریغ فرمودند و............ 
از خدا جوییم توفیق ادب 
م.ع.چ. 21 دی 1393
 وب سایت   ایمیل

موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، پژوهشی، در خواست
[ یکشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۳ ] [ 16:34 ] [ ebrahim ]
برنامه چهار سوق همدلی در چهار شنبه 17 دیماه 93 ساعت 20/45 از شبکه استانی آفتاب پخش شد.

بسیاری از همشهریان پای تلویزیون نشستند تا برنامه مربوط به شهر مامونیه را مشاهده کنند.

دست افرادی که زحمت کشیده بودند و رنج سفر طولانی را پذیرفته بودند و در برنامه حضور داشتند درد نکند ولی این برنامه در قد و قواره مردم مامونیه نبود باید بهتر و پربارتر و جالبتر و جذابتر و .... می بود.

4 برنامه از 4 شهر پخش شده بود و باید کم وکاستیها را بادیدن انها بر طرف می کردند اما متاسفانه ضعیف بود .

شاید بگویید:از کسانی دعوت شد ولی قبول نکردند !! باید آنها را متقاعد می کردید که بیایند و در باره شهرشان بگویند تا مردم بدانند.

باید برای آنها هزینه می شد تا بپذیرند !!

از شبکه آفتاب هم انتظار داشتیم به مهمانان بیشتر وقت می دادند شما که همیشه بلندگو دارید این مردم هستند که کمتر به بلندگو دسترسی دارند وقت آنها را بهتر اداره می کردید .

حدود 3500 پیامک فرستادند فقط انگشت شمار را خواندید!! اگر جمعیت شهری را 25000 نفر در نظر بگیریم از هر 6 نفر یک پیامک ارسال داشته اند تعدادی هم از دیگر شهر ها فرستاده اند .این تعداد پیامک قابل توجه است.

این مطالب را نگاشتیم تا ایرادها گفته شود و در برنامه های بعدی به خواسته های مردم مامونیه بیشتر توجه شود .

قابل توجه شهردار محترم مامونیه--شورای محترم شهر--صاحبان اندیشه و نظر--هنرمندان--نویسندگان--شبکه آفتاب-و ..... 


موضوعات مرتبط: در خواست
[ یکشنبه بیست و یکم دی ۱۳۹۳ ] [ 12:26 ] [ ebrahim ]
به اطلاع همه همشهریان گرامی می رسانیم که شبکه آفتاب استان مرکزی این هفته مهمان شهرستان زرندیه بود که در 4 شب گذشته عزیزانی از شهرهای رازقان--خشکرود-- پرندک --زاویه در این برنامه به قسمتهایی از آداب و رسوم و هنرهای و ویژه گیهاو..... شهرهای یاد شده پرداختند که مورد توچه مردم استان و ایران قرار گرفت .

امشب چهار شنبه 17/10/1393 ساعت 20/45 دقیقه شبکه آفتاب استان مرکزی مهمان و میزبان نمایندگان و هنرمندان مامونیه می باشد .در این برنامه حدودا 75 دقیقه ای به جغرافیا--فرهنگ -صنعت--هنرهای دستی--تاریخ-- نو آوری--و.... پرداخته می شود که افرادی به نمایندگی از طرف همه مردم حوزه شهری حضور خواهند داشت برای همه این گرامیان ارزوی موفقیت و سلامتی داریم .

اسامی افرادی که در برنامه شرکت می نمایند عبارتنداز:

1--خانم ملیحه موصولی در زمینه قالیبافی و کارهای هنری 

2--اقای محمد علی چراغی به عنوان محقق و مطلع فرهنگی 

3--حانم فرزانه محمدیان به عنوان هنرمند قلم زنی 

4--خانم معصومه کشاورزی بعنوان مدال آور ورزش کیک بوکسینگ

5--آقای امیر محمد پوریایی به عنوان مدال آور ورزش کیک بوکسینگ

6--اقای علی عباسی به عنوان صنعت دستی قالیبافی

7--آقای بهنام پا کنیت به عنوان هنرمند نقاش 

8-- آقای امیر مهدی گودرزی بعنوان حافظ  قرآن و قاری قرآن 

9--خانم زکیه غلامی به عنوان حافظ قرآن 

10--خانم توران کاظمی به عنوان کارهای حانگی نانوایی

11--آقای علی رضا منصور به عنوان تعزیه خوان مخالف 

12--آقای آرش قمری به عنوان هنرمند موسیقی سنتی دف زن 

13--آقای حمیر رضا لوایی به عنوان هنرمند موسیقی سنتی و آیینی نی زن 

14--خانم فاطمه ریاض الحسینی بعنوان هنرمند صنایع دستی گل سازی 

لازم بذکر است بعضی از بزرگواران شهرمان بعلت تداخل و مشغله داشتن آنها مردم از وجود آنها بی نصیب خواهند بود .

                  سوال پیامکی این برنامه از بینندگان خود این است :

                 به کدام ویژه گی شهر مامونیه افتخار می کنید؟

                          لطفا پاسح دهید تا همه ویزه گیهای مامونیه مطرح گردد.

در اینجا از مسولین شبکه آفتاب و مسولین شهر و شورای محترم شهر مامونیه که مقدمات این کار را فراهم نمودند تشکر می کنیم و باز هم برای نمایندگان حاضر در برنامه آرزوی توفیق داریم 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، ورزشی، هنری، در خواست
[ چهارشنبه هفدهم دی ۱۳۹۳ ] [ 11:27 ] [ ebrahim ]
نامه ای از طرف فرزند مرحوم حاج میرزا حسین کشاورزی بانی اولیه بیمارستان آسیابک در دو نوبت بدست ما رسید که از دیدن آن بوجد آمدیم .در این نامه اقای  مهندس محسن کشاورزی می گوید 19 بهمن ماه شصتمین سال تاسیس بیمارستان اسیابک توسط مرحوم حاج میرزا حسین کشاورزی  است جا دارد از بانی آن ذکر خیری نمایید .
با ایشان تماسی داشتیم که بسیار خوشحال شدیم که بتوانیم نام چهره های خدوم زرندیه را به عنوان چهره های ماندگار معرفی کنیم  از ایشان خواسته شد هر مطلبی که صلاح می دانید همراه با تصویر ارسال دارید تا ما هم بر دیده منت آنرا در این صفحه به ثبت برسانیم تا همگان بدانند که خدمت مردم بعد از هر چند سال دیده می شود که صد البته از دید خدای متعال هیچوقت فراموش نمی گردد .
حدای روح بزرگ این مرد خوش اندیش و روشن ضمیر را با روح همنامش امام حسین و دیگر امامان  در بهشت برین محشور بگرداند و به همه فرزندان ایشان عمر با عزت و سر بلندی عنایت فرماید .
اگر تصویری از بزرگمرد آسیابک داشتیم در این صفحه ثبت ابدی می کردیم.
در زیر دست نوشته فرزند مرحوم حاج میرزا حسین کشاورزی بنام مهندس محسن کشاورزی را عینا مشاهده می فرمایید:
باسلام
-دراواخر دهه 20 مرحوم حاج میرزا حسین کشاورزی زرندی به همراه فرزندش محمود به دفتر دکتر کاسمی واقع درخیابان 30 تیر فعلی ،سازمان شاهنشاهی خدمات اجتماعی رفته واظهار میدارد "میخواهم از روزی حلالی که کسب کرده ام یک یادگاری در زادگاهم بجای بگزارم" سپس درادامه میافزاید تراخم،کچلی، اسهال خونی عامل اصلی مرگ ومیر در منطقه میباشد ،زمین وپول از من ساخت بیمارستان از شما .
ازاومیخواهند مبلغ 300000 تومان به شماره حساب سازمان دربانک مرکزی واریز نماید .
در مقابل میپرسد اگر این کاررا انجام دهم ،کی برایمان دکتر ودارو میفرستید .آقای دکتر که هنوز باور نمیکرد عزم این مردروستائی راسخ باشد ،درجواب گفت ، همانروز .
به فاصله 24 ساعت وجه به حساب سازمان واریز وفیش بانک در عین ناباوری روی میز آقای دکتر بود. به نقل ازمقاله ای درروزنامه اطلاعات که نزد برادر گرامی چراغی میباشد ،همانروز دکتر ،دارو،پرستار باراننده به محل اعزام وپس از بازدید کارشناسان احداث شروع ودرسال 1330 به سازمان تحویل گردید .
درسال 51 بامراجعه اینجانب به سازمان درخواست الصاق عکس مرحوم به سازمان ارائه ومشروط بر اینکه قید گردد ازآن تاریخ توسطسازمان اداره میگردد ، موافقت گردید ودریکروز تابستانی باحضور علما ، دکتر تحویلداری وچندتن ازمعتمدین وبزرگان محل ،طی مراسم باشکوهی ،قاب عکس درراهرو بیمارستان نصب گردید .
متاسفانه پس از انقلاب ،بدلیل ذکر کلمه شاهنشاهی قاب عکس به انبار بیمارستان منتقل وپس از چندین سال یک باغیرت که درانبار مشغول کار بود ، آنرا به رئیس وقت بیمارستان تحویل ،که با لاک گرفتن ان جمله از آن به بعد دراطاق رئیس بیمارستان قرلرگرفت ، که با هر مناسبت که افتخار حضور درروستا را مییابم حتما برای لحظه ای به آن مینگرم .متن مقاله اطلاعات "بیایید پاجای پای حاج میرزا حسین بگزاریم" بود .
امثال او باعث افتخار همیشگی زرندیه مقدس وزرندیهای عزیز وگرامی میباشند .
ارادتمند کلیه هم ولایتی ها -محمد تقی (محسن ) کشاورزی -فرزند کوچک آن مرد بزرگ-شاد،سلامت،موفق باشید

موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست، علمی
[ یکشنبه چهاردهم دی ۱۳۹۳ ] [ 12:17 ] [ ebrahim ]
مطلب زیر را عینا از : http://sarshenasan-mamniye.blogfa.com

 

نقل می کنیم باشد که نظرات مفید صاحب نظران در این زمینه کارگشا خواهد بود .

در همین جا به مسولین فرهنگی شهر و صاحبان اندیشه های فرهنگی در سطح شهر و بیرون شهر پیشنهاد می نماییم که  نشستی با گویشهای زرندیه که در جامعه با ان صحبت می کنند یا جلسه شعر در قالب طنز برای شاعران شهر تشکیل دهند تا استعداها بهتر نمایان گردد.


 

                                زنده با د گویش مامونیه

                                                     ف فرزانه

 

زبان شناسان می گویند حدود دویست زبان و گویش در حوزه ی جغرافیای فرهنگی ایران

هنوز زنده است ولی  به مروراز شمار آنها کاسته خواهد شد  . برخی از این لهجه ها شاید

  کمتراز هزارنفر گوینده داشته باشد و برخی بیشتر .

هر چه باشد تنوع گویش ها و زیبایی های خاص هر کدام  در کنار دیگر   آثارفرهنگی

هویت ملی و تاریخی ما را سامان و تداوم بخشیده است و یکدست شدن زبان و لهجه ها

موجب  کاهش حافظه ی تاریخی وفراموشی و سر انجام  گسست فرهنگی خواهد شد

و بی هویتی و بی ریشگی را تشدید خواهد نمود

گویش مامونیه در شمار یکی ازآن دویست لهجه ای است که هنوز زنده است . در عین 

حال که نیاز به پژوهش علمی و تاریخی دارد بر ماست که برای زنده نگه داشتن آن 

 بیندیشیم و راهکارهایی را جستجو کنیم و گر نه بی تردید درآینده ای که گرد باد بحران

ها فروخواهد خفت فرزندانمان - که به حتم از ما هشیارترند - بر ما خرده خواهند گرفت -

اگرنفرینمان نکنند - زمانی که از این لهجه جز نامی باقی نمانده باشد .

هر گز گمان نکنیم  که مردمان آینده ، باشندگان دهکده ی جهانی، فرهنگی یکدست خواهند

داشت و ازتنوع  فرهنگی بی نیاز خواهند بود . تمدن ، فرهنگ و فناوری  در عین تاثیر

گذاری بر یکدیگر مقولاتی سوا و جداگانه است .اگر در دنیا تنها یک رنگ وجود داشت

مثلا همه چیز و همه جا سفید یا آبی بود و یا از این همه گل های زیبا تنها یک گل را داشتیم

و از میوه ها فقط سیب ، چهره ی جهان و زندگی چگونه بود ؟

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

پیش از هر چیزبر خود فرض می دانم که در همین آغاز فراخوان از کوشش های همکار

دانشمندم محمد علی چراغی که از سال ها پیش این مهم را درک کرده و واژه های گویش

مامونیه را جمع کرد ه بود و در مجله دانشوران به چاپ رسانیدیم سپاسگزاری کنم

بی هیچ پرده پوشی بگویم که چراغی در خدمت به فرهنگ زرند نمونه است . عمر دراز

تندرستی و توفیقات روز افزون را برایش آرزومندم

 


 


موضوعات مرتبط: اخبار کوتاه و اطلاعیه، شعرو ادب و طنز، در خواست
[ شنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۳ ] [ 21:18 ] [ ebrahim ]
[ سه شنبه یازدهم آذر ۱۳۹۳ ] [ 17:57 ] [ ebrahim ]
به منظور راه‌اندازی رشته‌های فنی و حرفه‌ای
ساختمان اداره فنی و حرفه‌ای زرندیه تأمین شد

فرماندار زرندیه از تأمین ساختمان مورد نیاز اداره فنی و حرفه‌ای به منظور راه‌اندازی رشته‌های فنی و حرفه‌ای در شهر مامونیه خبر داد.

خبرگزاری فارس: ساختمان اداره فنی و حرفه‌ای زرندیه تأمین شد
 

 

محمد کُردی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: با توجه به نیاز بخش صنعت شهرستان زرندیه به استفاده از نیروهای ماهر ایجاد مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در دو بخش خواهران و برادران در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در این راستا با پیگیری‌های انجام شده ساختمان مورد نیاز اداره فنی و حرفه‌ای در شهر مامونیه تأمین و در اختیار این اداره قرار گرفته که پیش‌بینی می‌شود ظرف یک ماه آینده شاهد فعال‌سازی این مراکز باشیم.

فرماندار زرندیه عنوان داشت: 200 میلیون تومان اعتبار به منظور مرمت، بازسازی و آماده‌سازی این ساختمان از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تخصیص یافته که امیدواریم هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

کُردی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در حال پیگیری زمین مورد نیاز برای ایجاد پایگاه امداد و نجات هوایی هستیم و هم‌اکنون یک قطعه زمین به مساحت 150 هکتار در محدوده ورودی استان را مد نظر قرار داده و به دنبال نهایی کردن این زمین هستیم که با تایید زمین مورد نظر شاهد ایجاد پایگاه امداد و نجات هوایی در شهر زرندیه خواهیم بود.


ما به سهم خود از تلاشهای فرماندار محترم زرندیه جناب مهندس کردی که برای ارتقای سطح شهرمان تلاش می کنند تشکر می کنیم و می دانیم که ایشان شبانه روز بیش از یک مدیر عالی رتبه در زرندیه دوندگی می کنند و بدانند که این تلاشها از چشم خدا که پنهان نیست از چشم ما هم پنهان نمی ماند مردم مدیرانی را که برای خدمت از این اتاق به ان اتاق و از این اداره به آن ادراه می روند را می بینند و دعای آنها همیشه بدرقه راه است . 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ دوشنبه دهم آذر ۱۳۹۳ ] [ 20:35 ] [ ebrahim ]
تصویری از مامونیه و دانش آموزان دبیرستان دکتر مهران مامونیه--زرندیه

 در ان سال بنده در کلاس اول ابتدایی دبستان شاهپور مامونیه بودم ولی خیلی از صاخبان تصویر را می شناسم خدا همه انها را حفظ کند و همچنین اقای چراغی را نیز خدا توفیق دهد که این عکسها که در کمدها یا آلبومه خاک می خوردند ثبت جهانی می کنند.

از همه همشهریان در خواست داریم اگر عکسهایی از افراد قدیمی و مراسم های شهرمان دارند آنرا بصورت امانی تحویل آقایان چراغی --فضل الله فرزانه--محمد ساعدی--رحیم نیکنام یا هر  وبلاگی که صلاح می دانند بدهند و بعد از کپی انرا تحویل بگیرند.

این کار باعث می شود تا  کتاب تاریخ شهرمان همیشه عکس و مطلب داشته باشد.  

 

 

 

تصویر دانش آموزان دبیرستان دکتر مهران مامونیه

سال تحصیلی 1341 – 42

تصویر ها ردیف بالا، از راست به چپ :

غلامرضا گل کار – حسین ریاض الحسین

ی – اعتماد – تقی شاکر – سلیمان مبصّری – احمدی – محمد حسین

صدرایی – امیر شاکر – اسد علّامه –

ردیف دوم : توسلی - ؟ - محسن (یوسف) ثنایی – خلج معصومی –

غلامحسن دلیلیان –

ردیف جلو از راست به چپ : اسماعیل شاپسندی – موسوی (معلّم) – آقای

آل طه (دبیر تعلیمات دینی) – آقای کیومرث بیدمشکی پور (رییس

دبیرستان) - ؟ -

عکس ااز وبلاگ:http://zarandestan-mahmanye.blogfa.com


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، تصویر، در خواست، علمی
[ چهارشنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۳ ] [ 23:28 ] [ ebrahim ]
مطلب زیر از وبلاگ http://mohamadsaedi.blogfa.com بمدیریت اقای محمد ساعدی یکی از دلسوزان شهرستان زرندیه که وقت شریف خود و خانواده را در این مسیر قرار داده است و هیچ درخواست شخصی از هیچ مقام ریز و درشتی در این زمان ندارد انتخاب گردیده است زیرا حرف دل خیلی از افراد شهرستان می باشد ما به پاس قدردانی از این عزیز تمامی این نوشته را که حتما وقت زیادی هم روی ان گذاشته در این جا بیادگار می گذاریم تا مسولین بدانند که باید نگران مردم باشند نه نگران پست و مقام خود.

 
نویسنده : محمد
تاریخ : شنبه نوزدهم مهر 1393
یک نظر
 
 

یا لطیف

 

بازتولید تملق و چاپلوسی در جامعه

در پی نطق نماینده‌ی محترمه‌ی شهرستانهای زرندیه و ساوه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از قلم به دستان اراکی در جرایدی که تعدادشان کم نیست و من هم قصد پرداختن به محتوا و رویکردشان را در این مقال ندارم؛ طلبکارانه به موضوع پرداخته اند و فکر کرده اند که قیم مردم شهرستانهایی هستند که سالها با کمترین اعتبار تخصیصی از استان روزگار گذرانیده اند. شهرستانی که به زعم من طرح کار و محلی برای کسب تجربه و سابقه برای مدیران ومسئولانی است که بخشی از همان اعتبار کم را نیز به عنوان حقوق، مزایا و سختی کار با کمترین هزینه در محل خدمت مهر و موم شده به اراک بر می‌گردانند و در شهرشان هزینه می کنند(!) و آنچه گیر شهرستان زرندیه آمده هیچ است.

(با ساوه کاری نداشته و ندارم؛ زیرا شهر صنعتی ساوه و کارخانجات بزرگ و درآمد سرانه بالا و داشتن بازار و قدمت بالا و قص علیهذا نیازشان به اعتبارات استانی را کمتر از صفر کرده است)

این مدیریت همه چیز تمام برای زرندیه اما جاده‌های کم عرض و پر دست انداز، طرح‌های نیمه‌تمام و حتی در مرحله کلنگ زنی! کمترین امکانات فرهنگی، تفریحی، ورزشی، بهداشتی و... باقی گذاشته است. از پروژه‌ی بیمارستان امام رضا گرفته تا ساختمان اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی که تنها رییس و معاونش آن را اداره می‌کنند که هیچ‌یک وقت سر خاراندن هم ندارند؛ از اتوبانِ ورودی شهرهایش گرفته تا چهار راه خان‌آباد که از سال 89 چندین خانواده را به دیار باقی شتاباند(!) در حالی که فقط با یک ملیارد هزینه سر سامان میگرفت! پولی کمتر از هزینه تغییر رنگ چند پل زیر گذر و روگذر و تعویض برای تبدیل به احسن شدن روشنایی یک خیابان در خود شهر اراک که اگر هم نشده بود اتفاقی نمی افتاد.

وقتی عدالت در تخصیص بودجه مراعات نمی‌شود و وقتی تمام تسهیلات بانکی را اراکیون می‌بلعند و وقتی سنگ سنگین نداشتنها ونبودنها و کم رونقی و بی‌فروغی و صبح سحر برای یک کار ساده و موکول به فرداها از طرف تمام ادارت اراک بر فرد فردِ مردم ما و بر استخوانهایمان در گرمای سوزان تابستان وسرما کشنده زمستان فشار مضاعف وارد می کنند؛ به زعم این قلمیون صاحب جریده حق احد احد گفتن را هم نباید داشته باشیم!

سر کارخانم میرگلوبیات به عنوان نماینده ما سخن رانده و این چندمین گفتار ایشان در این باب و  همین موضوع است. شمایان می‌خواهید بیماران ما برای عفونتی کوچکی در بدن و درد کوچکی در ناحیه سینه و برای یک اپاندیسیت ساده  بیمرند! شما قلمیون کدام منافعتان در شهرستان را بر جان مردم شهرستان ارجح دانسته اید؟
خبر از سه راهی حسین آباد دارید؟
خبر از گرد و غبارهای نشسته بر پسته زارها و باغات سرسبز خشکرود از ناحیه سیمان ساوه دارید؟
خبر دارید درهمین سه راهی چند نفربخاطر نبود اعتباری که شما در اراک به نفع خودتان وشهرتان مصادره کرده اید، کشته شده اند؟ 

 صاحبان جراید را دعوت می‌کنم سری به بهشت منصور مامونیه و شهید آبادهای آسیابک، علیشار، ورده، ویدر، بند امیر، آجان، امبنیه، الویر؛ شهرهای زاویه، پرندک و خشکرود؛ روستاهای حسین آباد، مول آباد، بربر و.. بزنند تا تعداد کشته شدگان در مسیر اراک و چهار راه خان‌آباد را ببینند و نگاهی هم به پل‌هایی که بی هیچ علتی برای گذر فقط یک خودرو ساخته شده‌اند بیاندازند بعد علیه ما قلم فرسایی کنند. 
یکبار هم از سر وجدان سری به لیست گزینشها و... که مربوط به تمام شهرستان زرندیه است بزنند و علت رد شدنهای دیمی جوانان شهرستان و انتخاب فردی ترجیحا اراکی و حومه را بدانند و خود قضاوت کنند!

اینکه حقیر با کمترین بیماری، بیمارستانهای قم را انتخاب می‌کنم یک علتش برخورد مودبانه اسلامی - انسانی نیرو و کادر پرستاری و پذیریش این مراکز است و صد البته متخصصین منصف و امکانات و کم هزینگی و نزدیکی به شهرستان و آمد و شد آسان در اولویتهای بعدی است.

دوستان مطبوعاتی یک بار از سر انصاف دور تر از سلفچکان(همان جایی که روشنایی‌های شب و صافی جاده‌ها تمام می شود) را تا رود شور بپیمایید و ورودی شهر ها را به دقت رصد کنید و از سر انصاف به بخش خرقان برای سیاحت هم که شده بروید دره های زیبا و ابنیه های کهن و آبشار زیبا چناقچی و کلیسا و مساجد و حمامهایی با قدمت بالا و چشمه های جوشان و مردمان مهربان و فرهیخته‌اش را نظاره کنید
و خودتان قضاوت کنید که اگر مورد عنایت مسئولان واقع می‌شد آیا همچنان مهجور و غریب واقع می‌ماند؟ 
واقعا اگر دراستانی به جز اراک کم لطف و نامهربان 
به معنای تام کلمه بود اوضاعش بهتراز این نبود؟ لطفا خودتان را جای ما بگذارید و یک سوزن به خودتان بزنید و یک نیشتر به ما(!) خودتون بودید و این اوضاع ثابت و ساکت و ماندگار را می‌دیدید سکوت می‌کردید؟
باز جریده‌تان را همین تعریف و تمجیدها و تبلیغها بجا وکمی نابجا پر می کرد و یا صداهاتان گوش فلک را کر میکرد؟

لطفا دست از سر ما بدارید شما شرط انصاف و عدالت را در بوجه ریزی رعایت نخواهید کرد و ما شما را آزموده ایم


ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ پنجشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۳ ] [ 9:6 ] [ ebrahim ]
نامه ای رسیده از طرف حجت الاسلام حاج سیدرضا کمالی به این وبلاک نوشته شده است که عینا درج می گردد . از دیگر دوستان هم می خواهیم که نظرات سازنده خود را برای ما ارسال دارند.

شنبه 12 مهر1393 ساعت: 11:15 توسط:سید رضا کمالی
سلام علیکم جناب اقای نیکبخش معلم عزیز و دلسوز و ارزشی وقتی از دردهای جامعه مینویسید باعث روشنی دلم میشود اما فقط نوشتن در فضای مجازی کافی نیست این روشنگری باید به فضای حقیقی کشیده شود برای حقیر سوال است مردم عزیز شهرمان برای یک بنزین زدن باید چند کیلومتر راه بروند ولی هیچ کس اعتراضی نمیکند ایا این جامعه یک جامعه ی پویاست... با این وضع به کجا خواهیم رسید وقتی فاضلاب خانه ها را میبینم با خود فکر میکنم ایا در این شهر کسی نیست که به این مسوولین بگوید الان قرن بیست و یکم است حتما باید گزارش بیماری سالک داده شود تا اقایان به فکر بیفتند دین داری به چه معناست ایا فقط حضور در نماز جماعت و جمعه کافیست ...چندی پیش از تهران مهمان محترمی داشتم وقتی ورودی اتوبان و ایستگاه گاز را دیدند لبخند تلخی زدند که فراموشم نمیشود اما در همایشها و گوشه و کنار شهر پر است از تقدیر و تشکر اقایان از یگدیگر خدا میداند همگی ما مورد سوال قرار خواهیم گرفت نمیدانم رفتار ناشایست بعضی از اقایان با ایستگاه کتاب و فرهنگ را مطلعید یا نه کاری که میتوانست الگو برای کل کشور شود را مخالفت کردند و گویا تمام مشکلات شهر حل شده و فقط مانده ایستگاه کتاب که باید با لدر برداشته شود... با این نظر تنگیها و غرض ورزی ها نه تنها به هیج کجا نخواهیم رسید بلکه سیرمان قهقرایی خواهد بود باز هم از شما معلم عزیزم که نگاهتان به بالاست قدر دانی میکنم و امیدوارم مردم نیز پیگیر حد اقل حقوق خود باشند خداوند به شما جزای خیر عنایت فرماید
 وب سایت   ایمیل

موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، در خواست
[ یکشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۳ ] [ 16:47 ] [ ebrahim ]
روز جمعه روی صندلی پارک نشسته بودم .توعالم خودم بودم دیدم یک پیر زن با عجله از کنارم رد شد و زیر لب چیزی گفت: و رفت !!. فکر کردم با من است کمی خود را جمع و جور کردم نگاهی به ایشان کردم و دیدم از خیابان رد شد و جلو یک مغازه ایستاد و شروع کرد با یک مرد جوان تند تند صحبت کردن .

ان مرد شلنگ آب را روی ماشین گرفته بود و ماشین می شست .خانم مسن به ایشان نگاه کرد و گفت خجالت نمی کشی ؟ اینهمه می گویند :کم ابی داریم شما ماشین می شویید؟

ونزدیک بود خانم شلنگ را از او بگیرد که ان مرد حودش رفت و شیر اب را بست و بساط را جمع کرد و پیرزن هم از انجا به ارامی رد شد.....

.....  تمام ان روز را  من به این مطلب فکر می کنم که اگر هر کدام از ما ها هم مثل ان پیرزن بتوانیم به موقع تذکر بدهیم حتما مشکل کم آبی و یا بقیه مشکلات یا حل می شوند یا کمتر می شوند.

به امید ان روزی که از تذکر دیکران ناراحت نشویم.


موضوعات مرتبط: در خواست
[ یکشنبه ششم مهر ۱۳۹۳ ] [ 11:34 ] [ ebrahim ]
سلام علیکم
آغاز بازگشایی مدارس را به شما تبریک می گویم
در ذیل سؤالاتی از شما پرسیده می شود که البته با بسیاری از دوستان نیز مصاحبه شده است این بار نوبت شماست شما می توانید این پاسخها را در وبلاگ خود قرار دهید و من از روی همین وبلاگ بردارم یا اینکه به وبلاگ ما بیایید و در قسمت نظرات پاسخ دهید و یا اصلا پاسخ ندهید
1- خود را به طور کامل معرفی نمایید
2- چند سال است که به شغل شریف معلمی مشغولید و هم اکنون در کجا مشغول به کار هستید
3- معلمی شغل انباست یعنی چه؟
4- تدریس ریاضیات سخت است یا وبلاگ نویسی؟ و چرا وبلاگ نویسی را انتخاب نمودید
5- نظام آموزشی اکنون با سابق با توجه به سابقه جنابعالی چقدر تغییر کرده و کدام بهتر بود
6- خاطراتی از دوران کودکی در اول مهر خود بیان کنید و خاطره ای هم از زمانی که برای اولین بار قصد تدریس داشتید بیان نمایید
7- نام چند تن از معلمینی که بد ذکر کنید

8- بهترین هدیه ای به معلم خود داده اید و از دانش آموزان دریافت نموده اید ذکر کنید
9- صحبتهای باقیمانده؟ و نظرتان در خصوص مصاحبه در فضای مجازی و نیز نظرتان در خصوص فعالیتهای هیأت ثارالله در مأمونیه اگر چنانچه این هیأت را بشناسید؟
در پایان از شما تشکر می نمایم
روابط عمومی هیأت عاشقان ثارالله مأمونیه

                                                             csu9cpo81fj926cplofw.jpg

[پاسخ:]
0--بنام خالق زیباییها
با سپاس از دوستانی که در این فضا وقت خود را در راه گفتگو می گذارند و هیچ گونه ادعایی هم ندارند فقط برای خدا و دل خود کار می کنند انشالله سودمند باشد و گره ای از جامعه باز کند.
1- اینجانب ابراهیم نیک بخش : اول خرداد ماه سی و شش /زاده گشتم در زرند پر طپش
فرزند مرحوم مشهدی مصیب نوه کربلایی حاجعلی نتیجه کربلایی غلام نبیره کربلایی کاظم خالد ابادی مامونیه ای المسکن .
نوه دختری مرحوم حاج سید دخیل قاری و نتیجه مرحوم سیدمحمد زواره ای هستم .
2 --امسال وارد 38 سالگی تدریس خود شدم البته 8 سال است متاسفانه بازنشسته شده ام و هم اینک در دبیرستان منطقه 5 تهران بتدیس ریاضی مشغول هستم.
3--این 4 کلمه دنیایی از معنا است (شغل معلمی شغل انبیاست) شاید نتوانم بیان آنرا بگویم ولی بطور خلاصه همانگونه که انبیا الهی رسالتشان هدایت جامعه زمان خود بوده است معلمی نیز چنین جایگاهی را دارند زیرا نقش معلم در کلاس و مدرسه بسیار تاثیر گذار است .
4--به نظر بنده نوشتن در هر زمینه ای سختر از گفتن است وبلاگ نویسی بمراتب از هر نوشتنی دیگری سختر است البته اگر با مسولیت باشد ریرا تدریس من را فقط در کلاس یا مدرسه یا شهری مشاهده می کنند ولی وبلاگ من را در ان واحد در سراسر این جهان می توان مشاده کرد و پی به اعمال و کردار من برد پس وبلاگ نویس را مشکل تر از تدریس می دانم
5-- در عصر ارتباطات معلمین از دانش اموزان خود عقب هستند بسیاری از نگرشها تغییر کرده است این تغییر در سراسر جهان قابل مشاهده است اموزش مسایل ریاضی با بودن برنامه های نرم افزاری قابل فهم تر شده است اموزش ریاضی در سطح دانشگاه های جهان مثل قدیم نیست.
در این دوره باید به دانش اموز چرایی یک مساله یا قضیه را گفت اگر ضعیف باشیم برای دانش آموز قبل قبول نیست.
6--من سال 1342 کلاس اول ابتدایی در دبستان شاهپور کنار اب انبار قدیم بودم معلم کلاس اول من اقای جوادی نإاد بود که اگر هستند خدا حفظش کند و اگر پرواز کرده خدا رحمتش کند.در زمان ما اول مهر سردتر بود و با کت و شلوار که یقه سفید به ان می زدیم شناخته می شدیم .مرحوم رضا ثنایی هم مدیر بود.در ان زمان گاها اختلاف سنی در مدرسه به 4تا 5 سال بین دانش اموزان در یک کلاس می رسید .
7--ابتداییی:
کلاس اول اقای جوادی نژاد
کلاس دوم اقای صفوی
کلاس سوم اقای کاشیلو
کلاس جهارم اقای حسین توکلیان
کلاس پنجم اقای طلعت بخش
کلاس ششم اقای قریشی
دبیرستان
مدیر دبیرستان اقای حسن مهندسی بودند و معاون هم نداشتند
دبیران من اقای ارسنجانی --اقای برجسیان- اقای عریان--اقای شفیعی--اقای ترکمن نإاد--اقای نجدی --اقای فرامرز مختاری--اقای تسبیحی-- اقای فرجی-- اقای ابراهیمی-اقای میر اسکندری --اقای مقدسی --اقای میر محمدی--اقای نجات-اقای افشار و.... که خدا همه انها را رحمت کند و نگه دارد.
8--زمان ما به معلم هدیه نمی دادند بعض وقت برای انها نان یا وسیله تهیه می کردیم و از دانش اموزان هم تا حالا هدیه ای که از مکه برایم اورده اند بهتر بوده است .
البته هدیه ای بهتر از این نمی بینم که وقتی دانش آموزم من را می بیند و سلام می کند و می گوید استاد من را یادتان هست؟این از همه چیز برای یک معلم باارزشتر می دانم .
9--برای همه همشهریان ارزوی سلامتی دارم و امیدوارم در کنار هم با خوبی و خوشی زندگی کنند و از دولتمردان زرندیه هم استدعا دارم قدر این مردم خوب را بدانند البته می دانم منابع مالی در دولت کم است ولی همانقدر که است بهتر بکار گرفته شود .
همچنین مسولین هم بدانند وبلاگ نویسان زرندیه دلسوز مردم هستند و نکته ای یاد اوری می کنند از روی بغض نیست انها را در کنار خود بدانید و با توضیح دادن انها را یار و یاور بدانید نگویید اینها جوان هستند علم مدیریت را نمی دانند.
هیات شما را هم از نزدیک ندیده ام در فضای مجازی شما را می شناسم جوانهای مخلصی هستید همیشه در کنار مردم باشید به بزرگترها و پیر غلامان احترام بگذارید و باعث اذار و اذیت همسایه و مردم دیگر نشوید اندیشه های دیگران را هم تحمل نمایید تا ارزشتان بالات است بالاتر برود .
در پایان اگر مطلبی کم گفته شده است به بزرگواری خودتان ما را ببخشید و هم چنین به شما اجازه داده می شود در مصاخبه ویرایش انجام دهید و انرا بهتر به خوانندگان تحویل دهید.اگر عکس هم خواستید از وبلاگ ریاضی نیک بر دارید.


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، مناسبتی، در خواست
[ پنجشنبه سوم مهر ۱۳۹۳ ] [ 20:7 ] [ ebrahim ]
با تشکر از جناب اقای محمد ساعدی که خود در نوشتن ید طولایی دارد و نیز صاحب سبک است متن زیر را که برای ما قلمی کرده است در اینجا درج می کنیم . تا چه قبول افتد و چه در نظراید............

سلام علیکم 
در اینجا از گشایشها نباید گفت یادتان هست جند نامه توسط خودتان برای وضعیت ورودی شهر از اتوبان به فرمانداری اسبق وسابق نوشتید اوضاع کما فی السابق ماند یعنی انگار نه انگار 60سال پیش پمپ بنزین مامونیه سرویس می داد خدا را شاهد میگیرم روزی نشد که مسافران جاده قدیم از سبک وسنگین دچار مشکل نشوند وگالن بدست کنار خیابان التماس برای چند لیتر بنزین وگازوییل از رهگذران نداشته باشند و موضوعاتی از این دست اپیدمی شده ولی برای بستن یک ایستگاه کتاب با بودجه خیرین که از واجبات فرهنگی یک شهراست رییس شورا و اقای اطهاری واقای خلیج معصومی استین بالا زده اند انگار مشکل شهرفقط بستن ایستگاه کتاب است وبس باورکنید مانده ایم با این جماعت چه کنیم یک اطلاع رسانی ساده اگر بین راه به مسافران بدهند بندگان خدا فکری به حال خود میکنند فاصله تا ایستگاه بعدی نزدیک به 7کیلو متر است ممنون از شما وامیدواریم مثل سی ان جی به درازا نکشد سربلند باشید
 وب سایت   ایمیل

موضوعات مرتبط: در خواست
[ چهارشنبه دوم مهر ۱۳۹۳ ] [ 7:3 ] [ ebrahim ]
                                 ؟؟؟؟ چرا مامونیه جایگاه پمپ بنزینش تعطیل شد؟؟؟؟؟.

در مامونیه از قدیم الایام ۲ پمپ بنزین بودیکی در داخل مامونیه محل فعلی مخابرات و دیگری  در جاده بین المللی اسیابک .

هم اکنون این ۲ جایگاه بدون جایگذاری تعطیل شده است یکی بعلت تعمیرات و دیگری بدلیل اختلاف مالکان آن و بر مشکلات مردم مشکلی افزوده شده است.

روی سخن ما به مسولان محترم شهری :سرکار خانم دکتر میر گلو بیات جناب آقای فرماندار و جناب آقای شهردار و جنابان اعضای محترم شورای شهر و حناب مسئول شرکت نفت است:

منافع مردم از هر چیزی که ما فکر کنیم بالاتر است چرا اقدامی در راه اندازی جایگاهی که مورد اختلاف صاحبان ان است نمی شود؟؟درست است جایگاه اسیابک قدیمی و احتیاج به تعمیرات دارد ولی نباید مگر قبل از تعطیلی جانشینی برای ان انتخاب گردد؟؟شاید بگویید جایگاههای کریم اباد و پرندک را پیش بینی کرده ایم !خودتان می دانید خطر بزرگی است برای کسانیکه بخواهند این راه را یروند و بنزین بزنند منهای هزینه ریالی و زمانی ان.

از مسئولین محترم درخواست داریم فکر عاجلی برای جایگاه داخل مامونیه بفرمایند که یکی از نیازهای ضروری و فوری می باشد.

 


موضوعات مرتبط: در خواست
[ یکشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۳ ] [ 10:54 ] [ ebrahim ]
مطلب زیر از پایگاه دارالحسن نیکوکاری زرندیه نقل می گردد:  http://darolhasan.blogfa.com/

 

ابتدا از همگی خواهش دارم متن خبر زیر را بخوانید لطفا:

 

دومين جلسه تخصصي كميته فرهنگي شهرستان زرندیه

با حضور مدیرکل امور اجتماعی استان مرکزی غلامرضا فتح آبادي و

جمعی از مسئولین شهرستانی در فرمانداری زرندیه برگزار شد.

در این مراسم محمد كردي فرماندار زرنديه پس از ارائه گزارشي

از سند فرهنگي شهرستان زرنديه در سال گذشته گفت:


موضوعات مرتبط: در خواست
ادامه مطلب
[ یکشنبه سی ام شهریور ۱۳۹۳ ] [ 8:21 ] [ ebrahim ]

 

 

شرکت فن آوری نوین نیرو واقع در تهران برای تکمیل کادر دفتر مرکزی واقع در تهران و کارخانه ساخت خود واقع در شهرک صنعتی مامونیه برای جذب تعدادی مهندس عمران آگهی داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این شرکت در ردیف‌های شغلی زیر نیرو می‌پذیرد:

1- مدیر پروژه سازه فلزی / رشته‌های تحصیلی: کارشناسی مهندسی عمران – سازه، مسلط به اجرای پروژه‌های EPC سازه فلزی و شرایط قراردادی و فنی، با 10 سال سابقه کار، محل فعالیت: تهران (دفتر مرکزی)

2- کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه / رشته‌های تحصیلی: کارشناسی مهندسی صنایع مسلط به پروژه‌های EPC، MSP، OFFICE، با 5سال سابقه کار، محل فعالیت: تهران (دفتر مرکزی)

3- کارشناس دفتر فنی / رشته تحصیلی: کارشناسی مهندسی عمران آشنا با شرایط عمومی‌پیمان، صورت وضعیت، تعدیل، تاخیر و ادعا، با10سال سابقه کار، محل فعالیت: تهران (دفتر مرکزی)

4- سرپرست طرح و توسعه / رشته تحصیلی: کارشناسی مهندسی عمران آشنا به پروژه‌های سیویل، با 3 سال سابقه کار، محل فعالیت: کارخانه

5- کارشناس کنترل کیفیت / رشته تحصیلی: کارشناسی رشته‌های مرتبط، مسلط به WPS، PQR، PS، ITP، QCplan، با 5 سال سابقه کار، محل فعالیت: کارخانه

ساکنین مامونیه، ساوه، رباط کریم و اسلامشهر برای استخدام در کارخانه در اولویت هستند.

متقاضیان می‌توانند مشخصات و سوابق خود را با ذکر ردیف شغلی در قسمت موضوع به ایمیل Hr@fnn-co.com یا شماره فکس 22368145 ارسال کنند.


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ سه شنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 8:40 ] [ ebrahim ]
در قدیم در مامونیه 2 مسجد بود بنامهای مسجد بالا(علی ابن ابیطالب) و مسجد پایین( صاحب الزمان) و چند مسجد کوچک که معمولا بنام واقف ان نام گذاری شده بود .مثل مسجد ملا حسن و مسحد حاج عزت الله و چند مسجد دیگر.

در مسجد صاحب الزمان (عج) که پایگاه پدری ما بود و از قدیم انجا بودیم 3 شب احیا دعای جوشن کبیر توسط افرادی خوانده می شد و ما گوش می کردیم ویاد می گرفتیم الان که ان سفر کرده ها در میان ما نیستند بر خود وظیفه دانستم نام ان بزرگواران را در این جا ببرم . برای شادی روحشان فاتحه ای نثار کنیم.

شبهای احیا دعا خوانان بصورت نیم دایره در نزدیک محراب که محراب مرکز این دایره و روحانی مسجد ( ایت الله سید محمد ابطحی کاشانی--مرحوم ایت الله محمد رضا توسلی محلاتی--ایت الله میرسید محمد یثربی کاشانی )  مرکز ثقل بودند می نشستند و هر کدام از دعا خوانها 5 فراز از دعای جوشن کبیر را می خواند ابتدا میاندار 5 فراز می خواند و افراد دیگر یکی از سمت چپ و یکی از سمت راست 5 فراز می خواندند  و 5 فراز اخر را روحانی مسجد  می خواند و دعا می کرد و بعد از استراحت و پذیرایی که فقط چای بود مراسم اصلی شبهای احیا انجام می شد.غلط گیر هم معمولا مرحوم حاج محمود فتح الهی بودند.

ان عزیزانی که دعا را می خواندند و الان احتیاج بدعای ما دارند و انشالله ماهم به دعای دیگران نیاز داریم عبارتند از مرحومان  :

حاج سید باقر مرتضوی--حاج حمزه منظور--ملامحمد  تقی سالک--مشهدی خلیل نیک بخش--حاج محمود فتح الهی-- حاج طالب ریاض الحسینی--حاج حبیب الله کاتبی --حاج سید محمد ساجدی --شیخ یحیی کاملی-- حاج ابوالفضل نیک بخش--کربلایی جواد لوایی--حاج یدالله وظیفه دار --حاج اصغراقا اقبالیون--حاج محمد اقا فتح الهی 

و یادی هم کنیم از فردی که بلندگو را جابجا می کرد مثل مرحومان حاج سید ابوالفضل زواره ای--حاج عباس کاوسی--کربلایی سیف الله نیک بخش --حاج کرم علامتی 

همچنین خادم مسجد مشهدی مصیب (موسی) علامتی و بانی مسجد مرحوم حسین امیری 

در پایان اگر عزیزی از قلم افتاده تذکر دهید نامش حتما ثبت شود تا بیادگار بماند و و جرو نیکان زرندیه قرار گیرد.

ای کاش از همه این عزیزان عکسی داشتم و در این صفحه قرار می دادم .

 تصاویر زیر چند تن از این مرحومان هستند :

1--         

         حاج طالب ریاض الحسینی                              حاج محمود فتح الهی 

2--  

        حاج حمزه منظور 

3--  

        حاج سید ابوالفضل زواره ای 

4--

    ایت الله محمد رضا توسلی محلاتی

-   

5--ایت الله سید محمد ابطحی کاشانی

6--

    ایت الله میر سید محمد یثربی


چند عکس استفاده شده از سایتhttp://sarshenasan-mamniye.blogfa.com می باشد

 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، مناسبتی، پژوهشی، در خواست
[ شنبه چهارم مرداد ۱۳۹۳ ] [ 11:19 ] [ ebrahim ]
                                                   بسته های حمایتی

                                                  بمناسبت شبهای قدر 

                                            صدقه

مجمع خیرین دارالحسن(ع) در نظر دارد بسته حمایتی روغن -برنج- گوشت مرغ وگوشت گوسفند

و.. را میان مستمندان  به طور  محرمانه ترین شکل ممکن توزیع نماید لذا از تمام

خیرین که خواهان مشارکت در این کار خداپسندانه هستند یا عزیزانی گه  از اوضاع مستمندی با خبرند به دارالحسن مامونیه با مدیریت سید جلیل القدر حجت الاسلام سید رضا کمالی مراجعه نمایند  ویا با تلفن زیر  تماس حاصل نمایند.

خداوند به همه خیرین عمر باعزت و سلامتی جسمانی و به مال انها برکت عنایت فرماتید . 

شماره تماس:45223141086

 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ شنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۳ ] [ 9:33 ] [ ebrahim ]
 همت بلند دار که مردان روزگار //// از همت بلند به جایی رسیده اند       مرکز نیکو کاری دارالحسن مامونیه زرندیه تصمیم جدی به تاسیس درمانگاه   خیریه گرفته است.

ما این کار مافوق فرهنگی --اجتماعی-- علمی--مردمی را برای زرندیه از نان شب هم واجب تر و بفرمایش  یکی از ایات عظام از نمار مستحبی هم  واجب تر می دانیم و دست بانی این کار حضرت حجت الاسلام حاج سید رضا کمالی یکی از چهره های خوشنام و ریشه دار مامونیه را می بوسیم و از تمام زرندیهای مقیم داخل و خارج  استدعا داریم دست این سید را بگیریم و نام پدرانمان را در این کار خیر زنده نگهداریم و با مشارکت در این کار دعای    همیشگی مردم زرندیه را برای خود بیمه کنیم .   

  


به اطلاع همشهریان عزیز می رساند

مرکز نیکوکاری دارالحسن علیه السلام تصمیم به

 تأسیس یک درمانگاه خیریه تخصصی

برای شهرمان  گرفته است

که نیاز به همیاری و همفکری و کمک

شما همشهریان عزیز دارد

امری خداپسندانه و سرمایه گذاری

بزرگ برای آخرتمان بیایید

این مرکز که قصد خدمت به محرومان را دارد یاری فرمایید.

تلفن تماس 45223141-086

http://www.yasenabavi.com/images/40.jpg

(( جهت برکت و گسترش این امرخداپسندانه،

در فضای مجازی و حقیقی باز نشر بفرمایید))
موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، تبریک و تشکر، در خواست
[ یکشنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۹۳ ] [ 0:32 ] [ ebrahim ]

در یکی از وبلاگهای زرندیه  http://shasiabak.blogfa.com/  که کار ورزشی و تیم داری می کند مطلبی درج شده است که زبان به گلایه گشوده است و از نبود امکانات برای تیمی که بچه های خوبی را دور هم جمع کرده است و عنوانهایی را هم کسب کرده زبان به اعتراض باز نموده است و از مردم و مسولین کمک خواسته است که نگذارند این تیم فوتبال از هم بپاشد .

ما نه مربی را می شناسیم و نه بازیکنان را دیده ایم ولی به انها حق می دهیم که کار فرهنگی و ورزشی کردن امکانات می خواهد ولی قبل از همه چیز اراده قوی می خواهد که این بچه ها اثبات کرده اند دارند و به انها خسته نباشید می گوییم .

واز مسولین و افراد دست به خیر استدعا داریم دست این عزیزان را بگیرند و نگذارند خدای نکرده زمین گیر شوند و از همه مهمتر اعتماد خود را از دست بدهند بیایید اگر می توانیم درد این گرامیان را تسکین دهیم و به انها کمک کنیم .

و از مربی و بازیکنان این تیم هم می خواهیم با حداقل امکانات ادامه دادن هنر افراد کم نظیر است و الا با بودجه و امکانات به جایی رسیدن خیلی لطفی ندارد!!!!!

 سربلندی شما ارزوی دیرینه ما است.


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، ورزشی، در خواست
[ چهارشنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۳ ] [ 21:3 ] [ ebrahim ]
                                     در خواست خداپسندانه 

          حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید رضا کمالی

 از اعماق وجود از خیرین ایرانی در همه نقاط جهان برای تاسیس یک کلینیک تخصصی در زرندیه 

سلام علیکم:شهرستان زرندیه باتوجه به نزدیک بودن به تهران از حیث امکانات درمانی بسیار ضعیف می باشد که توجه خاص مدیران مربوطه را میطلبد تاسیس یک کیلینیک تخصصی خیریه برای شهر خودم یکی از ارزوهای این حقیر می باشد لکن بنده تمکن مالی این کار بزرگ را ندارم از همینجا از همه دوستانی که این پیام را می بینند و دلشان برای زرند می تپد و می توانند بنده حقیر را در این امر مهم یاری کنند خاضعانه تقاضا دارم پیش قدم شوند تا بتوانیم یک کار ماندگار بزرگ برای شهرمان انجام دهیم ساخت مسجد و حسینیه و مصلی کاریست پسندیده اما ایا در این زمان که رفتن یک نفر به تهران برای معاینه شدن توسط یک متخصص هزینه بسیار بالایی را دارد و کمتر کسی از عهده ان بر می اید لازم است؟ ایا با بودن این مساجد بزرگ ساخت مصلا با هزینه های بسیار سنگین نیاز اولای شهر است در حالی که بیمارستان شهدای اسیابک یک دستگاه سی تی اسکن ندارد .بنده به بزرگان شهر هم عرض کرده ام که قاعده ی عقلایی اهم و مهم را رعایت کنند نمی خواهم خاطر گرامیتان را مکدر کنم لکن اینها حقایق تلخیست که نمی شود ان را کتمان کرد بیشتر روی سخن این حقیر با افراد متمکن شهرمان است که در روز قیامت مورد سوال حضرت حق قرار خواهند گرفت البته بعضی از دوستانم واقعا در کار خیر همیشه پیش قدمند و بنده ممنون انها هستم لکن این کافی نیست و یک عزم جمعی را می طلبد از اینکه وقتتان را صرف خواندن این درد دل کردید سپاسگزارم.

نقل از ::::http://darolhasan.blogfa.com/


ما بسهم خود از این اقدام ایشان تشکر و سپاسگزاری می نماییم و دست همه خیرین در این کار را می بوسیم و استدعا داریم زرندیهایی که در ایران یا خارج از کشور هستند به در خواست ایشان پاسخ مثبت دهند تا نام بزرگ انها تا ابد بر قلبهای ما جاری و ساری باشد.

خدا پدر حاج سید رضا مرحوم حاج سید جعفر کمالی را رحمت بفرماید. موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، تبریک و تشکر، در خواست
[ سه شنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۳ ] [ 16:48 ] [ ebrahim ]

شاید بذهن دوستان برسد که این پست در اینجا برای چیست؟؟

این پست بدر خواست یک همشهری که نه من او را دیده ام و نه بنده را دیده است گذاشته شده است .

همشهری من از شهر علی اباد کتول چند بار برای ما نظر داد که من زرندی هستم و دلم می خواهد تصاویری از شهر پدر بزرگم (مرحوم حاج ابوالقاسم موصولی ) را در پایگاه شما ببینم ! . ما هم بنا بر وظیفه اگر کاری از دستمان بر می اید باید ان را انجام دهیم .در حد توان خود انجام وظیفه کردیم .تا چه قبول افتد و چه در نظر اید....

و اما زهرا خانم محمدی هر کجا هستی خداوند پشت وپناهت باشد .

سالهای قبل در علی اباد کتول یکی از مامونیه ایهای قدیمی بنام مرحوم حاج علی خان شاکر زندگی می کرده است . در انجا  خانه و کاشانه داشته است و ما بچه بودیم به پدر ما هم خیلی اصرار می کرد که ما را هم با خودش به انجا ببرد ولی تقدیر چنین بود که ما در مامونیه بمانیم و ایشان هم در انجا باشد حتما مردم علی اباد ایشان را می شناسند.خداوند ایشان را رحمت کند و ایشان در  مامونیه زادگاه پدریش دفن شده است.

واینهم همان نظرات!!!!

شنبه 30 فروردین1393 ساعت: 10:47 توسط:زهرامحمدی
باسلام بر استاد بزرگوار جناب آقای نیک بخش.ممنون از الطاف بی دریغتان.من مدتی است که به زرند نیومدم بخاطر همین خواستار نما کنونی شهرستان شدم .درضمن جا دارد روز ولادت دخت نبی اکرم فاطمه (س)را به تمامی مادران دنیا تبریک عرض کنم وبرای مادر خود از خداوند منان طلب آمرزش را خواستارم .

پنجشنبه 28 فروردین1393 ساعت: 17:6 توسط:زهرامحمدی
سلام ممنون ازلطفتان.من چندبار ازآقای ............ درخواست تصاویر کنونی شهرستان زرندیه را کردم ولی متاسفانه عملی نشد لطفا اگر امکانش هست دروبلاگتون ازنما جدید مامونیه تصاویری به نمایش بگذارید.

چهارشنبه 27 فروردین1393 ساعت: 8:12 توسط:زهرامحمدی
سلام .منم گرگان زندگی می کنم ولی بچه زرندیه ام وهر روز دارم وبلاگ شما را تماشا میکنم عالیه.نوه حاج ابولقاسم موصولی
شنبه 30 فروردین1393 ساعت: 10:50 توسط:زهرامحمدی
سلام منم سعی میکنم از آبشارعلی آباد کتول و طبیعت بی نظیر گرگان تصاویری تهیه کنم وبرایتان به نمایش بگذارم.
شنبه 30 فروردین1393 ساعت: 10:47 توسط:زهرامحمدی
باسلام بر استاد بزرگوار جناب آقای نیک بخش.ممنون از الطاف بی دریغتان.من مدتی است که به زرند نیومدم بخاطر همین خواستار نما کنونی شهرستان شدم .درضمن جا دارد روز ولادت دخت نبی اکرم فاطمه (س)را به تمامی مادران دنیا تبریک عرض کنم وبرای مادر خود از خداوند منان طلب آمرزش را خواستارم .

   موضوعات مرتبط: تصویر، شعرو ادب و طنز، در خواست
ادامه مطلب
[ شنبه سی ام فروردین ۱۳۹۳ ] [ 17:55 ] [ ebrahim ]
                     

           محمدکردی فرماندار زرندیه شد 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، براساس برنامه ریزی انجام شده از سوی استانداری مرکزی، محمد کردی بعنوان فرماندار زرندیه منصوب و مراسم تودیع و معارفه فرماندار سابق و جدید این شهرستان روز شنبه هفته آینده از ساعت 9صبح در شهرستان زرندیه برگزار می شود.

محمد کردی از فرمانداران جدید استان مرکزی است که اصالت استان لرستان، متولد شهرستان بروجرد که سالها سابقه حضور در استان مرکزی را دارد.

وی دارای سابقه بخشداری بخش های شهرستان های شازند و کمیجان بوده که مدتی نیز بعنوان معاون فرماندار در فرمانداری شهرستان خمین مشغول به فعالیت بوده است.

کردی در استانداری مرکزی نیز مسئولیت مدیرکلی دفتر فناوری اطلاعات را برعهده داشته و پس از آن چندسالی مئول دفتر فناوری اطلاعات در شهرداری کرج بوده است.

مطابق برنامه ریزی انجام شده، مراسم تودیع و معارفه فرماندار سابق و جدید شهرستان زرندیه روز شنبه از ساعت 9صبح با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری زرندیه برگزار می شود.

نقل از:http://khabarfarsi.com/ext/8830872 

ما ضمن خیر مقدم برای اقای محمد کردی فرماندار محترم شهرستان زرندیه ارزوی موفقیت و سلامتی داریم .

و از ایشان در خواست داریم که خدمت بمردم خوب زرندیه را برای خود یک موهبت بداند و با تعامل با همه قشرها بخصوص جوانان و دانشگاهیان و فرهیختگان سطح فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و ورزشی زرندیه ارتقا پیدا کند .

زرندیه از نظر وسعت در استان مقام سوم را دارد و از نظر جمعیت در جایگاه پنجم استان است و مردم ان همواره نه تنها باری بر دوش دولتها نبوده اند بلکه بسهم خود تلاش کرده و می کنند بار از دوش دولتیان بر دارند بخصوص دولت تدبیر و امید به سکانداری دکتر حسن روحانی را همیشه حمایت کرده و خواهند کرد.

 در پایان از زحمات اقای دکتر هدایتی فرماندار سابق زرندیه در این چند سال تقدیر بعمل می اوریم و برای ایشان سلامتی و موفقیت ار ایزد منان در خواست داریم .  موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست
[ جمعه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۳ ] [ 20:51 ] [ ebrahim ]
            کسب رتبه اول وبلاگ نویسی توسط وبلاگ نویسان                                                    شهرستان زرندیه              

با تلاش و همت عده ای از دوستان وبلاگ نویس یک افتخار دیگر در فضای مجازی قسمت مردم زرندیه گردید .

زرندیه با کسب 517 امتیاز نسبت به همه شهرهای استان مرکزی پیشی گرفت و توانست رتبه اول استان را بدست بیاورد .

باز هم به همه دوستان و انجمن وبلاگ نویسان زرندیه تبریک می گوییم و از زحمات همه انها تشکر می نماییم.

 


موضوعات مرتبط: خبر و گزارش، اخبار کوتاه و اطلاعیه، در خواست، علمی
[ شنبه نهم فروردین ۱۳۹۳ ] [ 17:48 ] [ ebrahim ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

به نام خدا / بخش زرند و بخش خرقان ، در جنوب استان تهران ، از دی 1381 تشکیل یک شهرستان ، به نام «زرندیه» داده است .در این وبلاگ پیرامون این شهرستان سخن می گویم و خبر و نظر و حرف و حدیث . ابراهیم نیکبخش دبیر ریاضی اهل مامونیه
برچسب‌ها وب
امکانات وب
ss
www.shereno.com